24 01 2020

Tysiąc książek dla biblioteki szkolnej. Wygrana w konkursie Empiku

24.01.2020, godz.: 17:06
Tysiąc książek dla biblioteki szkolnej. Wygrana w konkursie Empiku
fot. Urząd Gminy Brwinów

Biblioteka Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie zyskała tysiąc nowych książek. To nagroda w konkursie promującym czytelnictwo organizowanym przez sieć księgarń Empik.

Mieszkańcy Brwinowa mogli zobaczyć tajemniczą kolorową ciężarówkę krążącą po mieście. W środku znajdowało się 1000 książek, które dzięki zaangażowaniu wielu osób wygrała biblioteka ZSO w Brwinowie konkursie „Tysiąc powodów, by czytać”. Dzieci i nauczyciele z radością powitali załogę ciężarówki, wśród której były postacie Kropki i Przecinka. Uczniowie specjalnie na ten dzień przebrali się za bohaterów ulubionych książek. Na banerach, które przygotowali, widniały hasła zachęcające kolegów do lektury – „Czytanie popłaca, bo umysł wzbogaca”, „Czytaj książki w lesie, to Cię wena poniesie”, „Zostań molem książkowym”. Nie obyło się bez przemówień i podziękowań – szkoła nie wygrałaby, gdyby nie zaangażowanie wielu osób: dzieci, rodziców, dziadków, pracowników Biura Promocji Urzędu Gminy Brwinów i wszystkich, którzy brali udział w głosowaniu. Podczas przedstawienia postacie Przecinka i Kropki w przystępny sposób przekazywały uczniom, gdzie stawiać te znaki interpunkcyjne. W radosnej i swobodnej atmosferze dzieci bardzo zaangażowały się w naukę interpunkcji, dobrze się przy tym bawiąc.

Zasady konkursu zorganizowanego przez Empik „Tysiąc powodów, by czytać” nie były skomplikowane. Szkoła zgłaszała swój udział, przesyłając pracę plastyczną przygotowaną przez uczniów, przedstawiającą wybraną scenę z dowolnej książki. Inspiracją dla uczniów klasy IVa ZSO w Brwinowie była książka Joanny Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”. Wystarczyło raz dziennie głosować w aplikacji mobilnej Mój Empik na wybraną pracę plastyczną z danej szkoły. Szkoły, które otrzymały największą liczbę głosów, wygrywały 1000 książek, a ich uczniowie mogli sami wybrać tytuły, które trafiły na biblioteczne półki. ZSO znalazł się w gronie 10 laureatów z całej Polski.

Z raportu Biblioteki Narodowej na temat stanu czytelnictwa w 2018 r. wynika, że tylko 37% Polaków przeczytało co przynajmniej jedną książkę w ciągu roku. Być może akcja Empiku zachęcająca dzieci i młodzież do sięgania po książki przyczyni się do wzrostu tego wyniku w przyszłośc

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata