20

10 2019

Tylko remis?

Tylko remis? - Grodzisk News

Wynikiem 1-1 zakończyło się sobotnie spotkanie Pogoni Grodzisk z KS-em Wasilków.

?Jeżeli nie możesz wygrać meczu to chociaż go zremisuj?, ?wywalczyliśmy jeden punkt?? Niby to wszystko prawda, ale akurat w przypadku Pogoni ten jeden punkt ?wywalczony? dzisiaj, to o co najmniej 2 za mało? Samo spotkanie, musimy to głośno powiedzieć, rozczarowało swoim poziomem. O pierwszej połowie trzeba jak najszybciej zapomnieć, bo ciężko zapamiętać i wspomnieć choć jedną ciekawą odnotowania sytuację czy też akcję po której mogłaby wpaść bramka. Po zmianie stron było trochę lepiej, ale na pewno nie można powiedzieć, że zawodnicy biegający po murawie stadionu w Grodzisku stworzyli jakiś spektakl. W 65. minucie jako pierwsi z marazmu wyrwali widzów gracze Pogoni. To wtedy na prowadzenie wyprowadził nasz zespół Patryk Szymański. Po straconej bramce nie mający nic do stracenia goście odważniej zaatakowali co stwarzało szansę na podwyższenie rezultatu wychodząc z gry z kontrataku. I taką doskonałą szansę podopieczni Roberta Moskala mieli w 80. minucie kiedy to Michał Strzałkowski trafił w poprzeczkę. Gdyby trochę lżej uderzył na pewno cieszylibyśmy się z drugiego gola, bo bramka praktycznie była pusta. Niestety w 85. minucie po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy najprzytomniej zachował się gracz z Wasilkowa, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce. W końcówce meczu Pogoń miała jeszcze swoje szanse, aby o przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale zabrakło zdecydowanie zimnej krwi i spokoju w wykończeniu akcji. Ciężko o tym meczu coś więcej powiedzieć. Z jednej strony z przebiegu gry ten wynik jest sprawiedliwy, bo zawodnicy gości kilka razy również stworzyli sobie kilka dobrych okazji do zdobycia gola, a przed jego utratą ratował grodziszczan grający bardzo dobre zawody Sebastian Przyrowski. Z drugiej strony Pogoń powinna dowieźć ten korzystny wynik i cieszyć się po ostatnim gwizdku sędziego z 3 punktów. Następne spotkanie Pogoń Grodzisk rozegra w sobotę 26 października w Zambrowie kiedy to o godzinie 14.00 zmierzy się z miejscową Olimpią. Pogoń Grodzisk ? KS Wasilków 1:1 (0:0)
Bramki: Szymański ? Dudziński
Widzów: 400

Skład Pogoni: Przyrowski, Borychowski (45' Pietraszek), Broniarek (31' Łoś), Jędrzejczyk, Jaroń, Strzałkowski, Baranowski, Gulczyński (45' Kołaczek), Gładysz, Grabowski, Szymański
Skład KS Wasilków: Kowalczyk, Butkiewicz, Jakimiuk (78' Śliwowski), Styś (68' Langa), Panek, Ostaszewski, Dudziński, Poduch (68' Grygoruk), Pawłowski, Wysocki, Trzaska