reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

11 2022

Transport wielkiej maszyny. Będą utrudnienia na trasach S8 i S2


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Transport wielkiej maszyny. Będą utrudnienia na trasach S8 i S2 - Grodzisk News


W nocy z 18 na 19 listopada oraz z 19 na 20 listopada kolumna pojazdów, która będzie przewozić elementy maszyny TBM będzie przejeżdżać trasami S8 i S2 m.in. przez powiaty grodziski i pruszkowski. Kierowcy, którzy będą podróżować w godzinach nocnych muszą się liczyć z utrudnieniami.


Maszyna TBM ma drążyć tunel na fragmencie drogi ekspresowej S19 Rzeszów – Babica w województwie podkarpackim. Jednak ze względu na olbrzymie rozmiary musi zostać przewieziona na miejsce specjalną kolumną pojazdów. Przejazd będzie się wiązał z utrudnieniami dla kierowców.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przez nasz region kolumna TBM będzie jechała 18 i 19 listopada. W piątek o godz. 23.00 przekroczy granicę województw łódzkiego i mazowieckiego i będzie jechać trasą S8. W sobotę około godz. 5.30 transport ma dotrzeć do węzła Janki. Tam zaplanowano postój, który potrwa do godz. 22.00. O tej godzinie kolumna wyruszy w dalszą trasę w kierunku Warszawy i węzła Opacz, a następnie drogą ekspresową S2 oraz ulicami Warszawy dotrze do węzła Lubelska (S17) ok. godz. 6.00, gdzie zaplanowano kolejny postój w ciągu S17 do 20 listopada (niedziela) do godz. 22.00. W nocy z niedzieli na poniedziałek TBM ruszy dalej w kierunku Lublina.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, transport maszyny TBM będzie się poruszał z prędkością do 10 km/h w obrębie obiektów mostowych, a poza nim w granicach 20-30 km/h w związku z czym na trasie przejazdu (S8 i S2) na jezdni w kierunku Warszawy mogą pojawić się utrudnienia.

Spodziewane utrudnienia. Noc z 18 na 19 listopada
Około godziny 23.30 zator drogowy utworzony za kolumną będzie rozładowany w rejonie MOP-u Gurba. Około północy transport przejedzie S8 w rejonie węzła Mszczonów Północ, gdzie pojazdy jadące w kierunku Warszawy będą mogły zjechać na drogę krajową nr 50. Dojadą nią do węzła Wiskitki, gdzie możliwy będzie wjazd na autostradę A2 w kierunku Warszawy.
Przerwę 45 minutową (od 00.45 do 1.30) zaplanowano w rejonie MOP Krze Duże (zamknięty ciąg główny S8 dla maszyny TBM) – wówczas ruch pojazdów będzie zapewniony po jezdni obsługującej MOP. Na węźle Młochów około godziny 3.20 zator drogowy utworzony za kolumną w kierunku Warszawy będzie rozładowany z wykorzystaniem ronda węzłowego. Ruch pojazdów w kierunku Wrocławia będzie odbywał się bez utrudnień
– poinformowała GDDKiA.

Spodziewane utrudnienia. Noc z 19 na 20 listopada
Transport, po wyjeździe z węzła Janki, będzie poruszał się drogą ekspresową S8. Następnie około godz. 23.00 na węźle Opacz konwój zjedzie na drogę ekspresową S2 (jezdnię zbiorczo-rozprowadzającą) w kierunku Terespola. Około północy kolumna przejedzie przez węzeł Warszawa Lotnisko, co spowoduje utrudnienia na ciągu głównym S2 w kierunku węzła Lubelska. Następnie na węźle Puławska (przed tunelem S2) kolumna zjedzie z drogi ekspresowej i będzie poruszała się po drogach miejskich (ul. Puławska, Pileckiego, Ciszewskiego, Rodowicza Anody, Dolina Służewiecka, Wilanowska, Przyczółkowa) w godz. 00.30 – 3.00. 
Na węźle Wilanów w ciągu S2 (wylot z węzła w kierunku Terespola) zaplanowano 45-minutową przerwę.
Około godz. 4.00 transport maszyny TBM będzie poruszał się drogą ekspresową S2 w kierunku Terespola (całą szerokością jezdni). Około godziny 5.00 zator drogowy utworzony za kolumną będzie rozładowany z wykorzystaniem jezdni zbiorczo-rozprowadzającej na węźle Patriotów.
Okoły godziny 6.00 transport rozpocznie postój na jezdni S17 na węźle Lubelska. Kierowcy jadący od Zakrętu (DK2) będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu
– podaje rządowa agenda.

Transport wielkiej maszyny. Będą utrudnienia na trasach S8 i S2 - Grodzisk News
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.