reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

12 2023

Tor wrotkarski melodią przyszłości. Wcześniej w Grodzisku powstanie skatepark


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin MasalskiTor wrotkarski melodią przyszłości. Wcześniej w Grodzisku powstanie skatepark - Grodzisk News


Wracamy do tematu budowy stałego toru do jazdy na łyżwach oraz wrotkach w Grodzisku. Okazuje się, że koncepcja nie umarła, ale najpierw należy spodziewać się skateparku w mieście.


Kiedy w 2019 roku pytaliśmy włodarzy o tę inwestycję po raz pierwszy, mówili, iż obiekt powstanie jako część centrum aktywizacji, które powstał przy ul. Sportowej.  Szacowano wówczas, że budowa porządnego zadaszonego toru łyżwiarsko-wrotkarskiego, to koszt czterech, pięć milionów złotych. Włodarze przewidywali, że obiekt mógłby powstać w 2023 roku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wiadomo już, że nie ma możliwości, aby taki obiekt został oddany do użytku w bieżącym roku. A kiedy i czy w ogóle to się stanie. – Jest to inwestycja, którą miasto planuje przeprowadzić w przyszłości. Docelowo mowa o infrastrukturze, która będzie w sobie łączyć funkcję lodowiska oraz toru wrotkarskiego, ale nie nastąpi to już w tej kadencji, lecz w przyszłości – mówi w rozmowie z nami burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Gmina zabiera się natomiast za przygotowanie projektu budowy skateparku w Grodzisk. – Jest duża potrzeba wśród młodych ludzi, abyśmy stworzyli taki skatepark. Zabieramy się za projektowanie takiego obiektu. Za jakiś czas powinniśmy ogłosić przetarg na przygotowanie dokumentacji.

Burmistrz zdradził nam również możliwą lokalizację obiektu. – Jednym z miejsc branych pod uwagę w kontekście skateparku są Stawy Walczewskiego – mówi burmistrz Grodziska.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Skatepark chyba tylko do palenia trawy już raz był na Sportowej i było widać do czego służy!!!

Alternatywy 4
10-12-2023 15:45

Uważam, ze to wspaniałe ze nasi włodarze myślą o inwestycjach z prawdziwego zdarzenia! Przecież gdyby wybudować np. szkole, to nigdy by się nie zwróciła! Trzeba by to ogrzać, płacić pensję nauczycielom i innym pracownikom a dzieci przeciez i tak nie głosują! Dlatego lepsze są takie inwestycje, gdzie budynek wybudowany za gminne pieniądze, jak np hala sportowa, szybko będzie dzierżawiony prywatnym spółkom, więc gmina będzie mieć wysokie przychody z tego tytułu. Bardzo trafne myślenie, ale dobre tylko dla władzy, nie dla ludzi…

Troskliwy Grodziszczanin
10-12-2023 16:19

Znowu miejsce schadzki cpunow i pijaków? A co z remontami dróg np. Hiszpańskiej, Argentynskiej i Cymuty? Nie jest wazniejsza wymiana nawierzchni? Ale podatki się bierze co?

Vito
10-12-2023 22:03

pokaż wszystkie komentarze (7)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.