10 08 2015

Temat ul. Szwedzkiej ani drgnie

10.08.2015, godz.: 20:03
Temat ul. Szwedzkiej ani drgnie
fot. GrodziskNews

Kierowcy dopominający się poszerzenia ul. Szwedzkiej w Grodzisku, nieprędko się tego doczekają. Trwa bowiem impas na linii gmina – właściciele działek i na razie nic nie wskazuje na to, aby sprawa miała dynamicznie ruszyć.

Dyskusja na temat ul. Szwedzkiej rozgorzała kilka tygodni temu. Mieszkańcy zastanawiają się jak po otwarciu tunelu na Bałtyckiej będzie wyglądała organizacja ruchu w dzielnicy „za torami”. Inni dopytywali „dlaczego nie zabrano się w trybie pilnym za budowę nieutwardzonej ulicy Szwedzkiej, która oprócz zatłoczonej TIR-ami Zachodniej, będzie jedyną ulicą, którą będzie można dojechać do Narutowicza, Ziemiańskiej, Bankowej, Okrzei i paru innych uliczek w Łąkach?”

W rozmowie z nami grodziscy włodarze przyznali, iż Szwedzka wymaga utwardzenia i poszerzenia, ale wykonanie poszerzenia blokuje brak zgody właścicieli działek niechętnych, aby sprzedać grunty konieczne do tego zadania. Zapowiedzieli również, że bez względu na wynik negocjacji stan obecnej trasy trzeba będzie poprawić.

Pozostaje pytanie, jak idą rozmowy z właścicielami działek? – Sytuacja się nie zmieniła. Właściciele gruntów nie są raczej chętni, aby sprzedać gminie ziemię pod poszerzenie ul. Szwedzkiej. Będziemy jednak negocjować dalej z nadzieją, że w końcu uda nam się porozumieć – mówi Piotr Galiński, wiceburmistrz Grodziska.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata