TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

11

10 2015

Takie inwestycje proponują mieszkańcy. Magistrat podał listę


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk NewsREKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na początku października, wkrótce po zamknięciu naboru wniosków, burmistrz Artur Tusiński ?na gorąco? komentował, iż dominowały sugestie dotyczące inwestycji drogowych. Przekonujemy się o tym naocznie, przeglądając opublikowany na stronie internetowej urzędu wykaz propozycji mieszkańców. I tak jeden z mieszkańców sugeruje, że należy wyremontować chodniki w ul. Słowiczej, inni postulują wykonanie nowej nawierzchni na Słowackiego, podobne uwagi dotyczyły czy to jezdni czy chodników na ulicach Iwaszkiewicza, Wróblej, Orlej, Sosnowej, Sójek, Jaskółczej, Szczyglej, Szpaków, Jałowcowej, Głogów, Cichej.

Wielu mieszkańców zwracało w swoich propozycjach uwagę również na poprawę bezpieczeństwa na ulicach miasta. Sugerowali oni, aby wybudować w tym celu spowalniacze ruchu, w postaci progów, rond, skrzyżowań wyniesionych, przejść dla pieszych. Innym zaproponowanym ?bezpiecznikiem? miałyby być lustra. Wśród dróg sugerowanych do zastosowania powyższych rozwiązań znalazły się m.in. ulice Główna, Jelenia, Lotnicza, Błońska i sporo innych.

Choć inwestycje drogowe zdecydowanie przeważają, to nie brakuje również innych propozycji inwestycyjnych na przyszły rok i być może na kolejne lata. By wymienić kilka największych: wprowadzenie monitoringu miejskiego w centrum Podkowy, budowa ścieżek rowerowych i edukacyjnych, rozbudowa informacji turystycznej, wykonanie projektu budowy nowego przedszkola z oddziałem żłobkowym. Padła też propozycja, aby oświetlić i wyposażyć w monitoring wizyjny miejski skatepark. Inny mieszkaniec życzyłby sobie natomiast, aby przeprowadzić działania promujące pośród mieszkańców aktywny tryb życia.

Włodarze podkreślają, że propozycje inwestycyjne trzykrotnie przekraczają budżet Podkowy planowany na 2016 r.  To do magistratu należeć będzie wybór, które i w jakim zakresie zostaną uwzględnione w planie finansowym miasta.

Pełna lista propozycji dostępna jest tutaj.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.