reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

11

11 2023

Tak będzie wyglądać grodziski deptak po odnowie. Znamy szczegóły przedsięwzięcia!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Miasta Grodzisk Maz./WizualizacjaTak będzie wyglądać grodziski deptak po odnowie. Znamy szczegóły przedsięwzięcia! - Grodzisk News


Po gruntownej rewitalizacji grodziskiego placu Wolności coraz częściej wśród mieszkańców słychać pytania, co z odnową oblicza pozostałej części deptaka – pomiędzy ulicami Spółdzielczą a 1 Maja. Jako pierwsi prezentujemy dziś obszernie plany tej inwestycji i pokazujemy wizualizacje.


Grodzisk dysponuje już dokumentacją projektową, na podstawie której przeprowadzona zostanie tzw. rewaloryzacja deptaka na ul. 11 Listopada. Docelowo inwestycja ma być podzielona na dwie części. W pierwszym etapie nowe oblicze zyska odcinek deptaka od Spółdzielczej do ul. Zondka; w drugim zaś budowniczowie zabiorą się za przebudowę odcinka od Zondka do 1 Maja. W ramach inwestycji rewaloryzację przejdzie również teren wokół pomnika Józefa Chełmońskiego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Projekt nie przewiduje zmiany sposobu użytkowania terenu, jego przeznaczenia ani programu użytkowego; projektowane zmiany dotyczą jedynie rewaloryzacji tej publicznej przestrzeni, mającej na celu podniesienie jej prestiżu, funkcjonalności czy standardu użytkowego poprzez zastosowanie materiałów i elementów wyposażenia wnętrza urbanistycznego o wysokiej jakości. Wyższa jakość przestrzeni ma się przełożyć na wyższą jakość jej użytkowania dla mieszkańców oraz odwiedzających Grodzisk Mazowiecki turystów – czytamy w dokumentacji, na podstawie której prowadzone będą prace budowlane.

Projekt przewiduje rekompozycję układu komunikacyjnego ulicy i deptaka, w związku z czym przewidziano demontaż istniejących nawierzchni i małej architektury, zabezpieczone zostaną także drzewa w bezpośrednim sąsiedztwie prac – tak aby nie uszkodzić systemu korzeniowego.

Nowa nawierzchnia dla pieszych i rowerzystów zostanie wykonana z materiałów różnego typu. Będzie to bazaltowa i granitowa kostka brukowa, różnego typu i grubości płyty kamienne. Ze specjalnego kamienia wykonane będą także siedziska dla spacerowiczów. W ciągu ul. 11 Listopada wyróżnią się również przejścia dla pieszych oraz „pasy ruchu” dla rowerzystów. Jeden z nich znajdzie się w śladzie historycznego przebiegu torów kolejki EKD. Wzdłuż całego deptaka zorganizowane na nowo zostaną zieleńce z drzewami oraz zielenią niską.

Odprowadzenie wód opadowych zapewni odwodnienie liniowe za pomocą spadków do projektowanego systemu retencji wody deszczowej i istniejącej kanalizacji deszczowej. Co ważne w tych rozwiązaniach, miasto położy nacisk na odzysk deszczówki do ponownego nawodnienia ziemi i roślin. – Mówimy tu o rozwiązaniach takich, jak w przypadku placu Wolności, w którym nawet 80 procent wód opadowych jest ponownie wykorzystane do nawodnienia gruntu i roślin – podkreśla Katarzyna Marcinkowska z grodziskiego magistratu.

Jednocześnie w przestrzeniach wokół drzew na deptaku wykonawca zastosuje nawierzchnię mieszaniny kruszyw mineralnych utwardzonych za pomocą żywicy epoksydowej. Jest odporna na uszkodzenia, a jednocześnie swobodnie przepuszcza wodę.

– Ze względu na planowaną według odrębnego opracowania przebudowę chodników ul. Obrońców Getta i ul. Żwirki i Wigury – przewidziano zastosować tam płyty specjalne z elementów betonowych – czytamy w opracowaniu projektowym.

Projekt zakłada aranżację niektórych zieleńców na terenie deptaka w formie kamiennych gazonów pełniących również funkcję siedzisk. Jeśli idzie o miejsca siedzące, to ciekawą ich aranżację zaprojektowano wokół pomnika Józefa Chełmońskiego. – Wokół pomnika przewidziano instalację kamiennych elementów zamykających przestrzeń najbliższego sąsiedztwa pomnika i tworzących przestrzeń dla aranżacji ‘trójwymiarowego obrazu’ czyli instalacji rzeźb kuropatw na mineralnej nawierzchni oraz zieleńca z drzewami iglastymi oraz nowymi nasadzeniami – czytamy w specyfikacji.

Wzdłuż deptaka zainstalowanych zostanie też 40 opraw oświetleniowych na 20 latarniach stylizowanych na latarnie gazowe; pojawi się 30 ławek z oparciami, dwadzieścia koszy na śmieci, 40 stojaków na rowery. Chodnik zostanie odgraniczony od części „jezdnej” metalowymi słupkami.

Pomnik Chełmońskiego ma być wieczorem i nocą oświetlony dwoma kierunkowymi lampami LED-owymi. Jako element ostrzegawczy przed przejściami dla pieszych na wysokości ulic 1 Maja, Zondka, Limanowskiego, w nawierzchni chodnika przewidziano zamontowanie linii świetlnych.

Pozostaje pytanie: kiedy realizacja inwestycji. – Nie ukrywam, że przeprowadzenie tego przedsięwzięcia uzależniamy od możliwości pozyskania dotacji zewnętrznych. Są jednak szanse, że w nowym roku pojawi się kilka programów przewidzianych do finansowania właśnie tak dużych zadań, jak nasze. Jeśli to się uda, zaczniemy działać – zapowiada w rozmowie z nami Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

[Aktualizacja]
Warto na koniec dodać, że deptak ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Tak będzie wyglądać grodziski deptak po odnowie. Znamy szczegóły przedsięwzięcia! - Grodzisk News
Tak będzie wyglądać grodziski deptak po odnowie. Znamy szczegóły przedsięwzięcia! - Grodzisk News
Tak będzie wyglądać grodziski deptak po odnowie. Znamy szczegóły przedsięwzięcia! - Grodzisk News
Tak będzie wyglądać grodziski deptak po odnowie. Znamy szczegóły przedsięwzięcia! - Grodzisk News
Tak będzie wyglądać grodziski deptak po odnowie. Znamy szczegóły przedsięwzięcia! - Grodzisk News
Tak będzie wyglądać grodziski deptak po odnowie. Znamy szczegóły przedsięwzięcia! - Grodzisk News
Tak będzie wyglądać grodziski deptak po odnowie. Znamy szczegóły przedsięwzięcia! - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Piękny będzie grodziski deptak. Szkoda tylko , że osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich nie mogą wejść do większości sklepów na deptaku zrobić zakupy, bo wszędzie schody, można by przy gruntownej rewitalizacji grodziskiego placu Wolności pomyśleć o zlikwidowaniu barier architektonicznych. No cóż chociaż będą mogły pospacerować.

Sawicki Remigiusz webmaster Milanówek Niepełnosprawni.
11-11-2023 19:00

W Grodzisku niepełnosprawni od paru lat nie mogą się o windy doprosic na pkp

Marianoitaliano
11-11-2023 19:24

Nowe przejście na ul. Bałtyckiej to majstersztyk. Tam osoba na wózku, matka z dzieckiem czy osoba starsza nie ma szans na przejście po tym cudzie. Złota kielnia dla projektanta.

J
12-11-2023 12:19

Prawda,popieram

Ula K
12-11-2023 20:56

Za wejścia do sklepów odpowiadają właściciele lokali, a nie miasto. Może warto zorganizować się i zwrócić się z petycją do właścicieli lokali ?

Grmal
14-11-2023 12:20

Warto wspomnieć o żenujących ścieżkach rowerowych.
Nie wiadomo gdzie się kończą, gdzie zaczynają, wąskie, niebezpieczne, trzeba co 50m. przeprowadzać rower przez pasy! Dramat!

Matt
20-11-2023 19:48

Przez instalowanie ławek nie można mieszkać przy deptaku. Latem sasiedztwo sklepów alkoholowych i ławki na deptaku to siedziba imprez w soboty, i weekendy. Zabetonujcie mieszkania przy deptaku i zmuscie ludzi do opuszczenia mieszkań. Dajcie ludziom żyć przy deptaku. Druga sprawa burmistrz się nie pytał i zmieniaja na siłę charakter deptaka, żeby coraz mniej był handlowy. Kiedyś na deptaku byly najlepsze zakupy.!!! Przyjeżdżało się się do sklepów z sąsiednich miasteczek. A teraz zadnych fajnych sklepow. Kto przywróci dobry h handlowy deptak??? Nowy burmistrz się odważy?

Anna
22-11-2023 17:13

Wy oczekujecie podjazdów dla niepełnosprawnych do sklepów, najpierw niech zarządcy ulic doprowadzą przejścia dla pieszych, obniżając krawężniki do zera!
Wiele przejść, nie jest w stanie pokonać kobieta z wózkiem dziecięcym np. Ul. Daleka przy nowej hali, kolejne ul. Bartnicka przy PIKNIKu itd., a co dopiero osoba niepełnosprawna czy starsza.
Miasto przyjazne rodzinom?
Samochody zaparkowane na chodnikach, ale Strażnikom Miejskim nie chce się z takich ładnych, terenowych samochodów(jakie zostały im kupione za nasze podatki), nawet wysiadać by wezwać lawetę i odholować. Powinni pieszo chodzić, to może by w końcu dostrzegli problem pieszych z wózkami, kiedy to muszą wejść na drogę, aby ominąć samochód stojący na chodniku.
Panie Burmistrzu co Pan na to?

Rodzic
11-11-2023 19:47

Dokładnie tak. Mam tylko nadzieję że nawierzchnia z kostki bazaltowej będzie na tyle równa, że osoba jadąc wózkiem nie będzie się czuła, jakby jechała po kartoflisku lub tzw. kocich łbach. Chociaż znając wykonawstwo- wszystkiego się można spodziewać.

Wózkowicz
11-11-2023 22:15

Rodowita grodziszczanko ulica koło Piknika to Bartniaka

Mieszkanka
11-11-2023 23:06

Najlepiej żeby włodarze sami usiedli na wózki i przetestowali na własnej skórze swoje projekty.

też wózkowicz
12-11-2023 13:35

Straż miejska to są największe darmozjady. Jak ktoś zapłaci i przekroczy czas o 5min to mandat. Bo na zbiorowym płatnym to się łatwo łapie. Jak stoją barany bezmyślnie popakowane byle gdzie, to się dupy ruszyć nie chce z samochodu. Pogonić tych pożeracz pieniędzy podatnika.

Krzysztof
09-12-2023 07:34

Ale dlaczego najpierw ?
Co to osoby z niepełnosprawnością są gorsze i dlaczego?

Monika
10-12-2023 21:08

W nawiązaniu do komentarza rodzica dot. straż ników miejskich miło byłoby częściej widzieć ich na ulicach.

Kazik 1949
11-11-2023 20:53

Max. 3-4 jest na zmianie na całą gminę wraz z eko (nie tylko GM) - szansa jednak jest .

Obserwatorzy
13-11-2023 08:46

Dzień dobry, jest to świetna okazja na poprowadzenie światłowodu, może warto by się nad tym zastanowić, znacznie polepszyło by to prestiż tego miejsca.

Mieszkaniec
11-11-2023 21:26

W takim otoczeniu to nawet szmatexy będą prezentowały się godnie.

becia
11-11-2023 21:27

Czy projekt deptaka jest z tfego samego źródła co projekt niebiesko/zielony pl.Wolności? (Fundacja Sendzimira i Fundusze Norweskie?

Stan.Jezierski
11-11-2023 22:19

Ładnie się w Grodzisk inwestuje a w kadach autobus gmina zabrała na oświetlenie niektórych ulic też nie ma szans i kanalizację również wsie lepsze i gorsze

Mieszkaniec
11-11-2023 22:57

Czy można tym razem w to uwierzyć?. Tyle razy było to obiecane, że jakoś trudno brać to na poważnie.

mieszkaniec
11-11-2023 23:32

Deptak w tej chwili wygląda niczym wyjęty i przeniesiony z horroru lub gry katastrofucznej jest martwy pozbawiony prestiżu i blichtru i dumy !!!!!!! A kto winien ? Szmateksy ,lupeksy Szpetek na Szperku.A gdzie kupić dobre buty ,nowe markowe ubranie czy odzież dla dzieci?To wstyd ze grodzisk szmatami stoi i nie ma nic innego.Juz nawet nie wchodzę na deptak

Julia
12-11-2023 09:07

A miasto obudowane deweloperka i marketami dobrze wygląda.? To ci się podoba? Niech ludzie otwierają sklepy jakie się im podobają. Klub muzyczny i restauracje niech ci deweloper w segmencie albo w bloku otworzy,

Ela
22-11-2023 17:06

"Projektowane zmiany dotyczą jedynie rewaloryzacji "zysku Znajomych Królika a mającej na celu podniesienie ich prestiżu.

2sk-2man
12-11-2023 09:33

Drzewa i trawniki też będą z kostki brukowej i betonu?

Jakub
12-11-2023 11:26

Cóż z tego jak będą tam same "tanie odzieze" I "chemię z Niemiec". Siermiężny handel szpeci najbardziej, ale co poradzić.

Mk84
12-11-2023 11:58

Deptak prezentuje się okuratnie i rzetelnie i zasługujemy na niego i podoba się dla nas, tyko niepotrzebne sa te drzewa, ławeczki itp. Taniej i lepiej było by wylać asfalt na całej powierzchni i tam puścić samochody i tiry też i wtedy można zamknąć obwodnicę która nikt nie jeździ no może jeden samochód na godzinę. Pozdrawiam😀💩

Kosimazaki
12-11-2023 13:04

Świetna inicjatywa. Bardzo dobry projekt. Żeby było pieknie to trzeba jeszcze wyrzucić te szmateksy okropne i zrobić więcej restauracji z ogródkami. Proponuje jeszcze przy okazji rewitalizacji deptaka usunąć te wszystkie okropne banery i szyldy ze sklepów i zrobić je od nowa ładne, zadbane i tak żeby komponowały sie do całości zabudowań.

Kocham Grodzisk Mazowiecki
12-11-2023 13:40

To konieczność! Deptak obecnie prezentuje się strasznie, działania publiczne niewiele pomogą, jeśli nie zniknie szmatoza, szperkoza i wstrętne zielone elewacje budynków okraszone wulgarną golizną, lata 90' w pigułce. Piekarnia i goły cyc obok...Estetyka Wólki Kosowskiej.

Wiks
12-11-2023 15:14

Znowu? Grodzisk to nie tylko deptak. :)

Zw1
12-11-2023 14:10

Ja pytam od 13 lat wraz z sąsiadami o zrobienie ulicy Lipowej w Grodzisku , gdzie nie ma ani jednej latarni ani utwardzonej raptem 100 m drogi w centrum miasta i cisza a tu proszę na głupoty są pieniądze.

mieszkanka Lipowej
12-11-2023 17:13

Dlaczego na deptaku stoją doniczki z suchymi badylami jako mają być to tuje albo stare deski

Zofia
12-11-2023 18:10

... zapraszam wietrznie nam panującego na skrzyżowanie Bałtycka Garbarska , wykonano tu próg zwalniający na przejściu dla pieszych,niech zobaczy jak ma tam przejechać niepełnosprawny na wózku jak sprawnemu pieszemu sprawia trudność wejscie na to przejście ,jexen bałwan wymyślił drugi wykonał ...

uczulony na benia
12-11-2023 20:32

(wiecznie panujący)

uczulony na benia
13-11-2023 08:23

Przede wszystkim trzeba wprowadzić ustawę zakazujacą handlu przy deptaku dziadostwem typu "wszystko po 5 zł" lub tania odzież. Brakuje dobrych markowych sklepów z odzieżą, lodziarni, ciekawych knajpek. To miejsce ma fajny potencjał na bycie prawdziwym sercem miasta.

Andrzej
12-11-2023 23:28

To jakie sklepy mamy na deptaku reguluje rynek i zamożność społeczeństwa. Gdyby było zapotrzebowanie na dobre marki i kawiarnie to na pewno takie by powstały.
Za dużo propagandy sukcesu i bogactwa.
Puki co Tani Armani

Obserwator
13-11-2023 09:26

zmień pracę weż kredyt i otwórz sklep lub co ci tam pasuje i będzie OK.

adamo
13-11-2023 09:29

Ciekawe kto będzie kupował te markowe ubrania 😵

Pomidor
13-11-2023 09:42

Powoli, ale jednak, dochodzimy do wniosku, że w miejsce deptaka, powinna wrócić ulica Błońska/!1-Listopada/Niepodległości/!1-Listopada! Ulica, nie deptak! Jest tam wystarczająco szeroko, przy przywrócić funkcje ulicy. Wtedy powróci do niej życie, a znikną menele. No i zieleń, kiedyś tam był szpaler drzew. Ale tego radni, urodzeni i wychowaniu poza Grodziskiem (w większości) pamiętać nie mogą.

Grzyb
13-11-2023 11:16

Ciekawe jaki budżet klepną na tę inwestycje? Bo kto się kasą podzieli to już wiadomo.

Przestańcie marnować publiczne pieniądze
13-11-2023 16:06

Co kadencję jaśniepan odnawia deptak, wymienia kostkę lub sadzi nowe krzaczki.
I tak się to kręci

znajomy królika
14-11-2023 15:31

Dokładnie tak

również znajomy
21-11-2023 20:29

To wszystko pięknie tylko czy ten przepych nie zaczyna być przesadą i pychą włodarzy Grodziska. Czy to w porządku że Grodzisk ma wszystko a obok jest Milanówek który wygląda jakby jeszcze pozostawał w zatenchłym PRL. Nędza i paździerze. Nie wszystko można zwalić na tych prymitywnych radnych co każdego Burmistrza utopiłby w łyżce wody jeśli ma swoje zdanie . Problem w tym że Grodzisk, Brwinów i Pruszków wykorzystują swoją pozycję i układy partyjne i zagarniają pieniądze samorządowe dla siebie. Dla Milanówka nic nie pozostaje. To nie jest w porządku.

Robert Boniecki z Milanówka
15-11-2023 01:41

Pełna zgoda, brak kanalizacji w tych czasach to żart a miasto głównie inwestuje w dobry wyglad centrum miasta ostatnio

Mieszkańcy
15-11-2023 17:21

Ten remont będzie miał sens pod warunkiem wprowadzenia udogodnień dla osób niepełnosprawnych oraz częstszych patroli Straży Miejskiej lub Policji. Niepełnosprawni nie mogą dostać się do lokali usługowych, a okoliczne pijaczki regularnie koczują na deptaku zaśmiecając go i odstraszając spacerowiczów. Uważam, że jeżeli zostaną spełnione te dwa punkty to deptak będzie piękną wizytówką Grodziska.

Miron Kowal
16-11-2023 11:11

Masakra. Więcej ławek więcej huku dla mieszkańców przy deptaku. Miasto zapomina, że tutej mieszkają też ludzie. W Telewizji są programy, w ktorych pokazują jak ławki i pijaństwa nocne latem uniemożliwiają korzystanie z mieszkań. W maju urodziło nam się dziecko. Przy deptaku ciężko mieszkać. Te huki z bębnów i głośne imprezy wypedzają ludzi z mieszkań przy deptaku. Kto urządza miasto tak, aby huk i hałas nie pozwalał mieszkać!!! Pan burmistrz nie widzi co dzieje się na ławkach na deptaku i do której godziny trwają imprezy na ławkach?!

Nowi mieszkańcy deptaka
23-11-2023 15:28

Najpierw proponuje wywalić te wszystkie lumpeksy z całego deptaka i przeznaczyć na knajpki gdzie można posiedziec ze znajomymi wieczorem przejść się posłuchać dobrej muzyki. Po godzinie 18 deptak umiera i taka jest przykra prawda

Mieszkanka okolic
23-11-2023 23:17

Na tym deptaku powinien być normalny handel, brakuje sklepów z fajnymi ubraniami, zabawkami, rzeczami do domu ale nie chińskimi. Deptak było super miejsce handlowe. Bazarek przy deptaku upadł prawie, ze dwa czy trzy stoiska przy bramie . Na spotkaniu kiedyś kupcy chcieli przywrócic przejezdność deptaka. Miasto powiedziało nie. Na siłę zastawia się sklepy krzakami i ławkami, żeby nie zachęcać do zakupów. Plac wolności wygląda jak mini park, zieleniec. Nie widać jakie są sklepy. Jeszcze czarne doniczki broniły wejscia na deptak. Te doniczki służby poprzepychaly chyba, nawet karetka wjechać by nie mogła ani straż pożarna. Kto z cent rum handlowego miasta robi park! Po co zmieniacie przeznaczenie miasta? Może kandydat na burmistrza przywróci handlowy
I fajny charakter miasta?! Kto pamięta zakupy w piekarniach? A zakupy spożywcze w sklepie, w którym do niedawna był Lego? Kto pamięta przy tych skl e pach szeroki chodnik i drogę dwukierunkową! To był fajny Grodzisk. A nie markty od Żyrardowskiej do Królewskiej! Pruszków nie pozwolił się zamknąć na handel. Po rewitalizacji jest przejezdny i w cent rum są fajne sklepy i pełno ludzi. A w Grodzisku przeszkadza niektórym handlowe centrum. Na Placu wolności po rewitaluizacji fajnie się spi na ławkach i na deptaku są fajne imprezy zakrapiane na ławkach w klombach. Latem od białego dnia do nocy.

Adam
24-11-2023 22:05

W Grodzisku jest wystarczająco dużo tirów, żeby jeszcze rozjeżdżać deptak. Warto spojrzeć na deptaki w Sopocie lub w Płocku ( Tumska), które są świetnym przykładem połączenia funkcji handlowych i rekreacyjnych ( kawiarenki, cukiernie, restauracje, ale nie tzw. mordownie dla meneli). Ładna kostka, klomby, ławki z monitoringiem i estetyczne elewacje z przyjemnymi szyldami, które informują, a nie szpecą. Przy odrobinie dobrej woli wszyscy mogą na tym skorzystać. Deptak ma ogromny potencjał.

Wiks
25-11-2023 17:42

Przywrócić deptakowi dawny handlowy charakter, to zrobić go przejezdnym chociaż ulicę jednokierunkowa. O to zabiegali kupcy z bazarku. Ale Miasto wspiera markety i tych co budują przy królewskiej i Żyrardowskiej. Wywalic te ławki i to czer w one coś co ludziom pod oknami poustawi a li. T a k tu też mieszkają ludzie, chodzą do pracy i mają małe dzieci. 11 Listopada to była świetna ulica h handlowa. Na siłę ktoś wmawia nam, że to miasto turystyczne! No koszmar. Na deptaku brakuje normalnych sklepów. Ludzi chodzi dużo tylko sklepów brak i możliwości podjazdu d o sklepów.

Mirek
25-11-2023 17:31

Niszczycie handel na deptaku poprzez zakaz wjazdu i brak choćby jednokierunkowej drogi. Mam wrażenie że na korzyść marketów działa polityka miasta. Deptak musi być przejezdny, wystarczy jednokierunkowy. Wiele starszych osób nie może zrobić z zakupów, bo za ciężkie ma torby. Deptak handlowy to nie deptak w Sopocie. Ktoś wmawia, że właśnie tak! Katastrofa z t a ka polityką. A te ławki generują pijaństwo i huki całymi noc a mi, szczególnie latem. Burmistrz zapomniał, że tu mieszkają ludzie! Za dużo alkoholu na deptaku do kupienia. Imprezy na ławkach do tego deptak w Grodzisku jest potrzebny, do picia na ławkach.

Robert
28-11-2023 22:15

Montowanie ławek to z zaproszenie do pijaństwa którego na dept a ku nie brakuje. Za duzo na deptaku d dostępnego alkoholu i latem nocne imprezy. Deptak niech wroci handlowy a nie ławki do picia dniami i nocami.

Sławek
06-12-2023 12:50

Szkoda pieniędzy na deptak, kiedy ludzie toną w błocie i niszczą samochody, brudzą błotem ogrodzenia trudno przejechać wózkiem z dzieckiem,czy rowerem

Mieszkanka Adamowizny
06-12-2023 16:41

To nie jest korzystne dla sklepów na deptaku. Albo są zastawiane sklepy na deptaku w czerwcu i mieszkania parterowe na deptaku pod swoimi oknami mają smród i hałas nie do wytrzymania. A teraz to. A może burmistrz zaproponuje marketom, żeby na swoich parkingach pod wejsciem ustawiły drewniaki handlowe i z zarciem na dwa tygodnie przed świętami? Co.na to markety grodziskie? Chcą pod swoimi sklepami zewnętrzny handel ze sprzedażą tego co sami sprzedają plus jedzenie? Niech burmistrz zaproponuje to grodziskim marketom a nie pod nosem sklepom na deptaku.

mieszkaniec
07-12-2023 14:14

Nowy burmistrz musi przywrócić handlowy charakter deptaka, deptak musi być normalną ulica, chociaż jednokierunkowy. To miejsce sklepów i zakupów. A nie imprez z alkoholem na ławkach. Okropne zmiany, to nie park, dajcie sklepom normalnie pracować i handlować. Można było słychac handlujacych na bazarku j a k na spotkaniu wnosili o przejezdność deptaka. Bazarku prawie nie ma,poza stoiskiem przy bramie, ale za to markety jak grzyby po deszczu.

Joanna
09-12-2023 00:45

Straż miejska to są największe darmozjady. Jak ktoś zapłaci i przekroczy czas o 5min to mandat. Bo na zbiorowym płatnym to się łatwo łapie. Jak stoją barany bezmyślnie popakowane byle gdzie, to się dvpy ruszyć nie chce z samochodu. Pogonić tych pożeracz pieniędzy podatnika.

Krzysztof
09-12-2023 07:35

Po co przemeblowywac tak 11 Listopada. Tu najlepiej robiło się zakupy. Potrzebne są dojazdy do sklepow. Ulica powinna być handlowa, przejezdna chocby jednokuerunkowa. Tu powinien być handel dobry jak kiedyś. Teraz jest odciąganie ludzi id sklepów poprzez zakaz wjazdu. Tu aż prosi się przywrócić to, co było przed 90 rokiem!

Klient
09-12-2023 12:53

Burmistrz i radni miejscy nie zrobili nic dla handlu na tym paskudnym deptaku. Jeszcze jest zakaz wjazdu co dobija handel. Wspierany jest handel przy Żyrardowskiej- Królewskiej. Jakieś sztuczne zagadnienia puszcza się do opinii publicznej pt. jak ożywić deptak? No jak to jak? Wystarczy nie utrudniać handlu na deptaku! Zrobić 11 Listopada chociaż jednokierunkowa. Tu jest duzo sklepów z potencjałem na ciekawy asortyment. No ale skoro wspiera się w Grodzisku handel pozadeptakowy, zagradza się wejście na deptak przy placu wolnosci czarnymi kotłami z kwiatkami, a wpuszcza się budy drewniane, które zasłaniają 3 sklepy na krzyż teraz w grudniu, to co wy chcecie ożywiać? We Włoszech byłem na takim miasteczku swiatecznym, i takie podobne budki jarmarczne na swieta wystawiają "swoi" np. Piekarnie włoskie miejscowe, a nie handlowcy incydentalni. Wiadomo jak handel na deptaku ucierpiał przez zakaz wjazdu i handel marketowy. Należałoby przywrócić ulicę jak kiedyś. Piękne drzewa wysokie w chodniku, szeroki chodnik i ulicę nawet jednokierunkową. I nie trzeba generować sztucznych dyskusji jak ożywić deptak. Na marginesie deptak jest wyjątkowo żywy latem nocami i dniami przez dostępność alkoholu i potem siedzenie z tym alkoholem na ławkach dniami i nocami.

Klient
10-12-2023 17:10
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.