10 01 2020

Szpitalna pracownia Holtera z dofinansowaniem i nowym sprzętem

10.01.2020, godz.: 12:58
Szpitalna pracownia Holtera z dofinansowaniem i nowym sprzętem
Fot. Mariusz Kordel

Szpital Zachodni wzbogacił się o nowy sprzęt medyczny. Do Pracowni Holtera trafiły dwa rejestratory ciśnieniowe typu holter z oprzyrządowaniem. Zakup był możliwy dzięki dotacji.

Dofinansowanie pochodził z funduszu prewencyjnego PZU Życie S.A., które prowadzi m.in. działania mające na celu zapobieganie powstawaniu lub zmniejszanie skutków wypadków ubezpieczeniowych. 10 tys. zł przekazane dla Szpitala Zachodniego im. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim przeznaczone jest na realizację zadania prewencyjnego grodziskiej placówki, mającego na celu ochronę zdrowia oraz szeroko pojętą profilaktykę zdrowotną polegającą na zakupie sprzętu medycznego dla Pracowni Holtera.

Za te pieniądze zakupiono rejestratory ciśnieniowe typu holter ABP z oprzyrządowaniem do diagnostyki chorób serca prowadzonej w Pracowni Holtera.

Jak poinformowało grodziskie starostwo, zakup tych urządzeń „przyczynia się do poprawy dostępności do diagnostyki chorób serca prowadzonej w Pracowni Holtera oraz szeroko rozumianej profilaktyki i leczenia kontynuowanego przez Poradnię Kardiologiczną naszego szpitala”.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.