25 09 2018

Światowy Dzień Serca w Grodzisku

25.09.2018, godz.: 12:12
Światowy Dzień Serca w Grodzisku
fot. Pixabay

Od kilku tygodni co weekend grodziska gmina organizuje bezpłatne badania profilaktyczne pod hasłem „Dzień dla serca”. W ramach tego samego projektu w mieście odbędą się obchody Światowego Dnia Serca. Będzie to okazja do skorzystania z kolejnych darmowych badań i nie tylko. 

Grodzisk Mazowiecki oraz Starostwo Powiatowe wraz ze Szpitalem Zachodnim już od końca sierpnia organizują akcję „Dzień dla serca”. Mieszkańcy mogą bezpłatnie wykonać ekg, zmierzyć ciśnienie oraz skorzystać z konsultacji lekarzy – kardiologów ze Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim. W trakcie spotkań przeprowadzane są prelekcje na temat profilaktyki chorób serca. Można również porozmawiać z dietetykami, wykonać pomiar BMI (wskaźnik masy ciała) oraz sprawdzić swój wiek metaboliczny. Dużym zainteresowaniem cieszy się pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej, podczas którego mieszkańcy mogą nauczyć się, jak poprawnie wykonać sztuczne oddychanie ratujące życie. Do tej pory w spotkaniach udział wzięło ponad 400 osób.

– Szczególny charakter będzie miało spotkanie w niedzielę 30 września (Pawilon Kultury przy ul. Westfala 3, w godz. 11.00-14.00). Tego dnia będą z nami krwiodawcy z Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża im. Jana Kustosza przy Gedeon Richter Polska. Codziennie w całej Polsce potrzebne są setki litrów krwi, przykładowo do przeszczepu serca zużywa się średnio 5–6 litrów. Krwiodawstwo nie boli, nie uzależnia, nie powoduje skutków ubocznych. Jest darem serca – podał grodziski magistrat.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata