TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

16

03 2015

Studniówka burmistrza Tusińskiego


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Studniówka burmistrza Tusińskiego - Grodzisk News


Bynajmniej nie zamierzamy wracać do maturalnych czasów obecnego włodarza Podkowy Leśnej. Przyjrzymy się natomiast dokonaniom burmistrza w ciągu stu dni od objęcia przez niego fotela.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Sam Artur Tusiński pokusił się zresztą o podsumowanie tego okresu i przyznaje, że początki miał trudne. ?  Jak wyglądało objęcie urzędu burmistrza i przejęcie obowiązków w Podkowie? Prosto ? dostałem puste biurko. Nie było przekazania spraw. Bieżących, pilnych czy toczących się postępowań sądowych. Nie było informacji ustnej, nie było pisemnej, nie było protokołów (o ja naiwny!). Ustępująca pani burmistrz nie pojawiła się nawet na sesji (precedens), by symbolicznie przekazać urząd, kierownik i radca prawny poszli na urlop. Są na nim do dzisiaj. O sprawach (w tym sądowych) dowiaduję się drogą dedukcji. Niespodzianki czekają na mnie codziennie? i dzięki temu nie mam czasu na nudę. A dzieje się bardzo dużo ? napisał na swoim blogu burmistrz Tsusiński.

Jednym z elementów, którymi burmistrz może się pochwalić, jest transparentność urzędu i jawność informacji począwszy od publikowania wszystkich umów w biuletynie informacji publicznej, a skończywszy na wirtualnym kalendarzu spotkań burmistrza, do którego wgląd ma każdy. Kolejna kwestia to inwestycje, a wśród nich rozpoczęcie budowy domu komunalnego na Orlej, ukończenie remontu ul. Warszawskiej czy start współpracy z zakładem energetycznym w sprawie nowego kablowania miasta. Sam Tusiński cieszy się również, że ruszył proces organizacji po nowemu ładu przestrzennego, a w nim m.in. porządkowanie miasta z reklam, porządkowanie zieleni oraz organizacja konkursu na projekt studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Podkowy.

W ciągu owych stu dni udało się też wprowadzić szereg udogodnień dla podkowian, jak bezpłatna profilaktyka onkologiczna i sztuczne lodowisko. Podkowiański włodarz podkreśla jednak, że to dopiero niezły początek pracowitej i żmudnej drogi. ? Bardzo cieszy mnie przede wszystkim to, że jako burmistrz już zdążyłem się przekonać, iż wiele rzeczy dla naszego miasta, których wcześniej nie zrobiono, jednak zrobić można. I nie jest to kwestia trudności proceduralnych, tylko dobrej komunikacji międzyludzkiej, zaangażowania i nieustępliwości ? zaznacza Tusiński. ? Przed nami mnóstwo pracy, bo wprowadziliśmy lub wprowadzimy szereg działań, których efekty dla gminy będą widoczne w przyszłości ? dodaje.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.