15 04 2019

Startuje kolejny tydzień z wyborami sołeckimi

15.04.2019, godz.: 09:26
Startuje kolejny tydzień z wyborami sołeckimi
fot. grodzisk.pl

Poniedziałek oznacza zarazem otwarcie nowego tygodnia wyborów sołeckich w poszczególnych wsiach grodziskiej gminy. Na najbliższe dni zaplanowano cztery elekcje.

Obowiązek przeprowadzenia wyborów sołeckich nakłada na jednostki samorządu terytorialnego ustawa z 1990 roku o samorządzie gminnym. W myśl zawartych w niej regulacji 31 sołectw na terenie grodziskiej gminy będzie przez kolejne lata miało wybranych sołtysów.

Wybory potrwają od 1 kwietnia do 23 maja i będą prowadzone w każdym tygodniu, każdego dnia w kilku wsiach grodziskiej gminy. Jak dotychczas odbyły się elekcje w Adamowie-Żukowie, Kłudnie Nowym, Wólce Grodziskiej, Zapolu, Adamowiźnie, Kałęczynie i Kozerkach.

Dziś (15 kwietnia) mieszkańcy wybiorą sołtysa Radoń, a wybory odbędą się na placu sołeckim przy ul. Borowej, róg Centralnej. We wtorek elekcje zaplanowano w Izdebnie Nowym (świetlica OSP Izdebno Kościelne) i Kłudnie Starym (świetlica OSP Kłudno Stare). W środę 17 kwietnia swojego gospodarza wybiorą mieszkańcy wsi Kady (świetlica wiejska w Kadach).

Kolejne wybory odbędą się 24 kwietnia po świętach wielkanocnych. Pełny harmonogram zebrań wyborczych tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata