reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

03

02 2023

Stacje meteorologiczne zamontowane przy szkołach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: SP ŻółwinStacje meteorologiczne zamontowane przy szkołach - Grodzisk News


Temperatura powietrza, promieniowanie słoneczne czy kierunek wiatru – takie między innymi informacje można odczytać ze stacji meteorologicznych, które zostały zamontowane przy szkołach w brwinowskiej gminie.


Automatyczne, bezprzewodowe stacje pogody zamontowane na terenie czterech szkół samorządowych w Brwinowie, Żółwinie i Otrębusach. Urządzenia umożliwiają bezobsługowy pomiar warunków atmosferycznych oraz jakości powietrza. System czujników umożliwia pomiar standardowych parametrów określających stan pogody, tj. temperatury i wilgotności powietrza, ciśnienia atmosferycznego, prędkości i kierunku wiatru, opadów atmosferycznych w stanie ciekłym, a także kalkulację parametrów pochodnych, takich jak m.in. temperatura odczuwalna.  Stacje umożliwiają także pomiar promieniowania słonecznego.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Każda ze szkół może korzystać online z dostępu do pomiarów ze stacji. Dzięki temu szkoły mogą porównywać dane, a także wymieniać się zebranymi informacjami. Pomiary ze stacji pogodowych będą wykorzystywane na lekcjach geografii czy biologii, przez co uczniowie będą mieli okazję obserwacji zjawisk pogodowych i zmian zachodzących w przyrodzie. Możliwość prowadzenia obserwacji pogody, wyciągania wniosków na bazie danych z najbliższego otoczenia zwiększa świadomość ekologiczną i dbałość o otaczające środowisko – poinformował brwinowski urząd gminy.

Stacje meteorologiczne w szkołach w Brwinowie i Otrębusach zostały zamontowane ze środków z budżetu Brwinowa. Koszt? Prawie 60 tys. zł. Stacja przy szkole w Żółwinie natomiast została zakupiona w ramach projektu „Działaj dla klimatu” ze środków norweskich.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.