reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

12 2023

Stacje ładowania samochodów elektrycznych dla Grodziska będą tańsze?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayStacje ładowania samochodów elektrycznych dla Grodziska będą tańsze? - Grodzisk News


Grodziski magistrat otworzył oferty na budowę dwóch stacji ładowania samochodów elektrycznych. Inwestycja może się okazać nawet o połowę tańsza niż zakładano.


Wczoraj zostały otwarte oferty na tę inwestycję. Miasto zamierzało przeznaczyć na ten cel około 465 tys. zł. Okazuje się, że wydatek może być znacznie mniejszy. Chętnych bowiem nie brakowało – zgłosiło się 11 firm, a najniższa oferta opiewa na niecałe 233,5 tys. zł złożona przez poznańską firmę PLUGBOX. Druga najniższą ofertę złożyła stołeczna INTEGRACJAB2B, która zażyczyła sobie 288 tys. zł. Łącznie aż osiem ofert mieści się w budżecie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Urzędnicy szukają wykonawcy, którzy utworzy 2 stacje ładowania pojazdów elektrycznych zlokalizowanych przy budynkach użyteczności publicznej. Jedna z nich ma pojawić się na parkingu przy hali widowiskowo-sportowej. Druga stacja ma zostać wybudowana na parkingu u zbiegu ulic Kościuszki i Spółdzielczej, przy budynku ośrodka kultury.

Każda z ładowarek będzie mieć moc nie mniejszą niż 72 kW, jednocześnie maksymalnie 100 kW. Będzie również dwupunktowa – z 2 różnymi złączami i przystosowana do pracy w temperaturze od -35°C do +50°C.

Firma, która wygra przetarg na to zadanie zapewni również całe okablowanie w obrębie stacji do ładowania. Czas na realizację inwestycji wyniesie 10 miesięcy od daty zawarcia umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.