TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

06

02 2015

Sprawdzisz burmistrza przez internet


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk NewsREKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tusiński przed wyborami obiecywał transparentność urzędu. Z obietnic zamierzał się wywiązać i jeszcze przed elekcją zgłosił akces do konkursu ?Jawność sprzyja każdej władzy?. Pod koniec ubiegłego roku ujawnił natomiast rejestr umów zawieranych przez urząd. Poszczególne referaty zrobiły spis takich dokumentów za rok 2014 i umieściły je w biuletynie informacji publicznej. Pracownicy mają również za zadanie na bieżąco publikować umowy podpisywane w tym roku.

? Wdrożenie nowej procedury dotyczącej dostępu do informacji publicznej wiąże się z pewnym wysiłkiem, ale uważam, że w każdym wypadku jest to praca warta wykonania i leżąca w interesie publicznym. Informacja dotycząca samorządowych wydatków pozwala na pełną kontrolę publicznych pieniędzy przez mieszkańców i stanowi istotny element demokratycznego państwa ? podkreśla burmistrz Tusiński.

Następnym krokiem na drodze do pełnej transparentności jest wprowadzenie elektronicznego kalendarza spotkań, w którym za pośrednictwem internetu każdy może sprawdzić co na dany dzień ma zaplanowane podkowiański włodarz. ? Kolejne podjęte przeze mnie zobowiązanie w akcji Stowarzyszenia Sieć Obywatelska ? Watchdog ?Jawność sprzyja każdej władzy? zostało spełnione. Kalendarz burmistrza w wersji on-line już działa na stronie miasta ? poinformował na swoim blogu Tusiński.

Kalendarz burmistrza można sprawdzić TUTAJ

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.