18 02 2020

Sprawdziliśmy atrakcje w Suntago! Rozrywka na wysokim poziomie [FOTO]

18.02.2020, godz.: 20:54
Sprawdziliśmy atrakcje w Suntago! Rozrywka na wysokim poziomie [FOTO]
Fot. GrodziskNews.pl

Oficjalne otwarcie Suntago Wodnego Świata we Wręczy pod Mszczonowem nastąpi 20 lutego, ale dziennikarze już dziś mieli okazję doświadczyć atrakcji czekających na gości w parku. Byliśmy tam także my i bez cienia kurtuazji przyznajemy: obiekt robi wrażenie.

Pozytywnie już na początku zaskakuje duża przestronność obiektu – począwszy od dużego parkingu zdolnego pomieścić naraz 2500 aut, przez pomieszczenia szatniowe, recepcyjne, toalety, aż po przebieralnie, w których szafki są spore oraz zautomatyzowane i wreszcie same atrakcje.

Mogliśmy się o tym przekonać podczas zwiedzania obiektu z przewodnikami, które poprzedziło konferencję prasową. Już ów spacer pozwolił nam zauważyć, że wszystkie trzy strefy – Relax, Saunaria oraz dziecięca strefa Jamango – są urządzone tak, iż poruszanie się pomiędzy atrakcjami i korzystanie z nich jest intuicyjne. Zweryfikowaliśmy zapewnienia inwestora, że obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością, poruszających się o kulach oraz na wózku. Okazuje się, że na każdą z atrakcji można dostać się windą tradycyjną lub podnośnikową, na dodatek w każdej chwili pomocą służy personel opiekujący się daną strefą. Podczas poruszania się po obiekcie, można również skorzystać z wózków dostępnych na miejscu. Dodajmy, że w obiekcie nie brakuje dużych toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych.

Po „wizji lokalnej” przyszedł czas, na konferencję prasową, podczas której prezes Park of Poland Idan Greidinger mówił: – Inwestycja Park of Poland, w tym Suntago Wodny Świat, jest dla nas zarówno wielką szansą jak i wyzwaniem. Wiemy, że miejsca takie jak to mają ogromny potencjał, przede wszystkim dlatego, że zapewniają rozrywkę tysiącom osób dziennie. Suntago to największy zadaszony park wodny w Europie i pierwszy tego typu, tak spektakularny obiekt w Polsce. Park przyjmie gości na tropikalne wakacje przez 365 dni w roku. Mamy też świadomość, że tak duża inwestycja, która do tej pory kosztowała ponad 170 mln EUR, wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, aby naszym gościom dostarczyć rozrywkę na najwyższym poziomie. Zrobiliśmy wszystko aby goście przekraczając próg Suntago nie tylko czuli magiczną atmosferę egzotycznych wakacji, ale również mieli zapewnioną obsługę jakiej oczekują – powiedział Greidinger.

Udogodnieniem dla gości mają być regularne autobusy, które Suntago uruchomi na liniach z Warszawy oraz z Żyrardowa. Mają jeździć już od 20 lutego. Szczegółów należy wypatrywać na stronie parku. Tymczasem burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek przyznał, iż gmina przede wszystkim na drogi dojazdowe do Suntago wyłożyła kilka milionów, ale inwestycja „z pewnością się zwróci”. Melodią przyszłości pozostaje także połączenie kolejowe, pozwalające na łatwiejszy dojazd do obiektu.

W czasie teraźniejszym możemy natomiast powiedzieć, że chlubą Suntago jest palmiarnia znajdująca się w centrum strefy Relax. Panuje tam dość wysoka, ponad 30-stopniowa temperatura, którą jednak w stroju kąpielowym odbiera się jako przyjemną do wypoczynku na przybasenowych leżakach bądź pływając w jednym z kilku basenów z wodami termalnymi i masażami. Kilka kroków dzieli nas od miejsca, w którym możemy się napić i posilić.

Duże wrażenie robią również 32 zjeżdżalnie. Przetestowaliśmy kilka. Nie wszystkie były otwarte, ale te, na których byliśmy, zapewniły świetną zabawę i dreszczyk emocji narastający wraz z prędkością i kolejnymi meandrami zjeżdżalni. Najwyższa z nich porównywana jest do zjazdu z wieży Eiffla. Nie bez kozery.

Na zjeżdżalni o nazwie Green Mamba na pontonie może mknąć jednocześnie do 4 osób. Krótka, ale zawrotnie szybka jest Jaw Drop, w której mamy „tylko” 55 metrów niemal pionowego zjazdu. W Jamango są też takie atrakcje, jak Tiger’s Race czy aż 8 osobowa Rainbow Race, na której możemy się ścigać z rodziną i przyjaciółmi, zjeżdżając po równoległych torach. Dla najmłodszych są także mniejsze zjeżdżalnie, jak startującą z wysokości 6 metrów Unicorn Cloud czy wodny plac zabaw Pirates Playground. Dla najmłodszych dostępny w strefie jest wodny miniplac zabaw.

Fani wypoczynku w spa skorzystają z bardzo bogatej w propozycje, nowoczesnej strefy masaży, zabiegów estetycznych i kosmetycznych. Jest to jednak przyjemność dodatkowo płatna, która może zaboleć nieco nasze portfele.

Entuzjaści saunowania w Suntago znajdą chyba wszystko czego potrzebują. Oddajmy głos przedstawicielom obiektu, gdyż ich opis tej strefy jest naprawdę trafny. – W tej części parku znajdziemy: 10 różnych saun i łaźni oraz 2 baseny witalne. Valhalla, czyli klasyczna, drewniana sauna z wystrojem, który przenosi do świata wikingów, sauna Rajska Plaża w kształcie malediwskiego domku oraz Wioska Egipska, składająca się z pięciu różnych saun dopasowanych do bardzo szerokich oczekiwań gości. To tylko niektóre z atrakcji. Sauny fińskie oferują wyższe temperatury, dwie sauny bio charakteryzują się niższą temperaturą i wyższą wilgotnością, a także sauna infrared, gdzie temperatura nie jest zbyt wysoka, ale promienie podczerwone wnikają w ciało i bezpośrednio oddziałują na organizm. Jest też wyjątkowa sauna inhalacyjna, której wystrój przenosi na łono polskiego lasu, a odpowiednia temperatura, wysoka wilgotność oraz olejki eteryczne sprzyjają oczyszczaniu dróg oddechowych oraz uwalniają od stresu. Co więcej, liczne seanse prowadzone przez profesjonalnych sauna masterów sprawią, że korzystanie z Saunaria przyniesie maksimum korzyści zdrowotnych i relaksacyjnych. Z wymienionymi saunami idealnie współgra Mont Blanc, czyli miejsce z temperaturą -12°C, gdzie można się natrzeć naturalnym śniegiem. Następnie można przejść do Koreańskiej Sali Wypoczynku, gdzie aromaterapia i kojąca muzyka wyciszą emocje i wprowadzą w stan medytacji. Warto też odwiedzić grotę solną, gdzie panuje mikroklimat zbliżony do nadmorskiego. Bloki solne oraz granulowana sól na podłodze groty, dzięki podgrzewaniu i wentylacji nasycają powietrze pierwiastkami, wpływającymi korzystnie na układ oddechowy, nerwowy i krążenia – mówią ludzie z Suntago Wodnego Świata.

– Uwagę gości przykuwa też spektakularny prysznic Calla shower w kształcie lilii z temperaturą 16 stopni. Strefy Relax, Saunaria oraz Wellness & SPA dostępne są dla komfortu naszych gości powyżej 16. roku życia. Strefa Saunaria jest strefą „textil free” – dodają.

Doprecyzujmy tylko, że textil free oznacza czasem korzystanie z saun z ręcznikiem w środku, czasem zaś jak np. w przypadku łaźni tureckiej – wejście do przestronnych pomieszczeń w „stroju Adama i Ewy”.

My jesteśmy pod wrażeniem. Atrakcji jest jednak na tyle dużo, że warto zarezerwować sobie na nie cały dzień.

Poniżej fotorelacja z naszej wizyty, a jutro opublikujemy materiał wideo.

Fot. GrodziskNews.pl

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.