TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

02

11 2022

Spora dotacja na plac zabaw w Otrębusach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: brwinow.plSpora dotacja na plac zabaw w Otrębusach - Grodzisk News


W parku otaczającym Toeplitzwókę w Otrębusach powstanie plac zabaw. Gmina Brwinów na budowę obiektu wraz z ogrodzeniem otrzymała ponad 400 tys. zł dotacji.


Nowy plac zabaw ma zostać wybudowany po wschodniej stronie pałacu Teoplitza, czyli jednego z najbardziej charakterystycznych budynków na terenie Otrębus. Będzie on przeznaczony dla dwóch grup wiekowych (1–3 lata oraz 4–10 lat). – Inwestycję rozplanowano w taki sposób, by urządzenia przeznaczone dla poszczególnych grup wiekowych nie sąsiadowały ze sobą bezpośrednio. W części przeznaczonej dla najmłodszych zlokalizowana zostanie piaskownica z „orkiestrą podwórkową” oraz sitem przeznaczonym do zabawy piaskiem. W części dla starszych dzieci znajdzie się huśtawka „bocianie gniazdo” oraz trampolina wbudowana w nawierzchnię. Na pozostałej części placu zabaw zaprojektowano czworokąt sprawnościowy, zjazd linowy o długości 20 m, dwa kiwaki na przegubach – tuby oraz urządzenie dynamiczne do wspinaczki. Istniejąca w pobliżu górka zostanie zaadaptowana na górkę saneczkową z jednej strony, a z przeciwnej – na zjeżdżalnię. Na terenie zostaną postawione dwie ławki oraz kosz na śmieci – informuje Urząd Gminy Brwinów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pod wszystkimi urządzeniami będzie nawierzchnia z piasku, która zajmie około 90 proc. powierzchni z kolei same urządzenia mają być wykonane z bezpiecznych i trwałych materiałów.

Ponadto plac zostanie ogrodzony, a samo ogrodzenie będzie ściśle nawiązywać do zabytkowego charakteru obiektu. Od strony ul. Wiejskiej pojawi się ogrodzenie frontowe o długości blisko 100 metrów (słupki żelbetowe z cokołem), natomiast przy istniejącym wjeździe zainstalowana zostanie brama samonośna wraz z furtką. Pozostała część ogrodzenia, która powstanie po stronie południowej oraz zachodniej o łącznej długości 361 metrów zostanie wykonana z przęseł.

Gmina Brwinów otrzymała 424 tys. zł dotacji na ten cel z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”.

Plac zabaw ma zostać wybudowany w przyszłym roku.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.