reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

25

03 2024

Solaris dostarczy nowe autobusy dla GPA


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Grodziskie Przewozy Autobusowe wybrały firmę, która dostarczy osiem nowych autobusów. Przetarg wygrał polski Solaris.


Do przetargu ogłoszonego przez GPA stanęły dwie firmy: Solaris Bus & Coach oraz Truck Export. Pierwsza z wymienionych zażyczyła sobie niecałe 13,3 mln zł, natomiast druga – prawie 11,4 mln zł czyli dokładnie tyle ile zamierzały przeznaczyć GPA. Jednak propozycja firmy Truck Export została odrzucona, ponieważ jak czytamy w uzasadnieniu „treść jest niezgodna z warunkami zamówienia”. Została więc tylko propozycja Solarisa i mimo że była to oferta o prawie 2 mln zł wyższa od kwoty przeznaczonej na to zadanie, to właśnie Solaris dostarczy nowe pojazdy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zgodnie z zamówieniem Solaris dostarczy osiem fabrycznie nowych autobusów z napędem na olej napędowy. Konstrukcja pojazdu i zastosowane rozwiązania mają gwarantować co najmniej 12 lat eksploatacji, przy założeniu 80 tys. km średniego rocznego przebiegu. Autobusy mają mieć co najmniej 70 miejsc pasażerskich w tym co najmniej 28 siedzących z czego co najmniej 11 z poziomu niskiej podłogi tj. bez konieczności pokonywania stopnia lub podestu oraz jedno miejsce dla wózka inwalidzkiego (z rampą) lub wózka dziecięcego wraz z urządzeniem przytrzymującym. Pojazdy mają być wyposażone m.in. w klimatyzację, co najmniej 10 gniazd USB w przestrzeni pasażerskiej do ładowania urządzeń mobilnych, a także w system informacji pasażerskiej.

Wykonawca będzie miał 180 dni na realizację zamówienia.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

1
1


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.