TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

01

09 2023

Skwer przy ul. Orzeszkowej za ponad pół miliona?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Skwer przy ul. Orzeszkowej za ponad pół miliona? - Grodzisk News


Tylko jedna oferta spłynęła do grodziskiego ratusza na rewitalizację skweru przy ul. Orzeszkowej. Była ona sporo wyższa od zakładanej kwoty.


Urzędnicy zakładali, że inwestycja przy ul. Orzeszkowej w Grodzisku pochłonie około 375 tys. zł. W tym postępowaniu to z pewnością się nie uda. Dziś upłynął termin otwarcia ofert. Spłynęła tylko jedna propozycja – firma Biosfera z Warszawy zażyczyła sobie 557 tys. zł. Oznacza to, że jeżeli miasto będzie chciało rozstrzygnąć postępowanie to będzie musiał zabezpieczyć dodatkowe 180 tys. zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Przetarg przewiduje wykonanie nawierzchni pieszych z płyt betonowych oraz częściowo z nawierzchni mineralnej, montaż elementów małej architektury jak ławki, kosze na śmieci, wykonanie nowoprojektowanej zieleni (trawniki, nasadzenia). Pojawią się tam również czytelnia plenerowa, drewniana książka oraz tablica edukacyjna. Teren zostanie oświetlony z wykorzystaniem lamp solarnych.

Termin realizacji zadania wyznaczono na 180 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Grodzisk pozyskał przeszło 370 tys. zł dofinansowania na rozwój tzw. zielono-niebieskiej infrastruktury w mieście. Dzięki tym środkom powstaną m.in. parki kieszonkowe przy ul. Orzeszkowej oraz 3 Maja.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.