30 01 2020

Skarga na dyrektora szkoły w Książenicach nierozpatrzona, była anonimowa

30.01.2020, godz.: 19:20
Skarga na dyrektora szkoły w Książenicach nierozpatrzona, była anonimowa
fot. grodzisk.pl

Kolejny aspekt konfliktu na linii: nauczyciele – dyrektor szkoły w Książenicach. Sprawa stanęła na ostatnich obradach grodziskiej rady miejskiej. Radni przyjęli jednak uchwałę o nierozpoznawaniu owej skargi. Dlaczego? Ponieważ została złożona anonimowo…

Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały czytamy, iż „14 stycznia do Rady Miejskiej w Grodzisku Mazowieckim wpłynęła anonimowa skarga na działalność dyrektora Szkoły Podstawowej w Książenicach”. Okazuje się, że nie była podpisana, nie zawierała też imienia i nazwiska osoby składającej skargę.

„Pismo nie zawiera oznaczenia nadawcy (nadawców), czyli imienia i nazwiska (imion i nazwisk), ani adresu zwrotnego składającego. Stanowi zatem, zgodnie z przepisami prawa określonymi w § 8 ust. I rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 tycznia 2002 r. w prawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków wydanego na podstawie art. 226 ustawy Kodeks postępowania administracyjnego, skargę anonimową, którą pozostawia się bez rozpoznania” – brzmi pełne uzasadnienie do do uchwały o nierozpatrywaniu skargi.

18

Dodaj Komentarz

18 odpowiedzi na “Skarga na dyrektora szkoły w Książenicach nierozpatrzona, była anonimowa”

 1. Klaudia pisze:

  Szkoda tylko, że Pan Adam który pisał ten artykuł z 14 stycznia nie sprawdził wcześniej tego wszystkiego o czym pisze tu teraz.
  Czyżby brak kompetencji czy wyrzuty sumienia skłoniły Pana do napisania powiedzmy tego ‚sprostowania’?
  Jak widzimy łatwo jest szargać czyjąś opinię, a znacznie trudniej później ją odbudować bo jakiś niesmak jednak pozostaje.
  Wielki szacunek dla Pani Dyrektor za tak stalowe nerwy i opanowanie wobec tego co miało miejsce w ostatnim czasie.

 2. Damian pisze:

  Do Szanownych Przeciwników p. Dyrektor. Skoro narobiliście takiego medialnego chaosu to czy jesteście w stanie stanąć twarzą w twarz z zadowolonymi rodzicami i nauczycielami w realu? Z miłą chęcią rzucę rękawicę i zmierzę się z każdym z Was na polu merytorycznej konwersacji mam nadzieję że konstruktywnej i na poziomie … Czy jest ktoś chętny?
  Pozdrawiam i mam nadzieję że ktoś z niezadowolonych w końcu się zgłosi i nie będzie incognito tylko na forum…

 3. Damian pisze:

  Pani Dyrektor stajemy bardzo dużą grupą za Panią i proszę się nie poddawać i spełniać założenia, cele i marzenia wobec tej szkoły. To jest tylko kilka procent niezadowolonych rodziców,dawnych nauczycieli wobec kilkudziesięciu zadowolonych którzy będą zawsze kibicować Pani. Pozdrawiamy

 4. Anna pisze:

  Na tejże sesji powiedziano również, że ze względu na poważne zarzuty w niej zawarte do szkoły skierowana została kontrola. Wideo z sesji dostępne w internecie

 5. Ola pisze:

  Drodzy Nauczyciele, Drodzy Rodzice
  Skoro jest tak wspaniale to dlaczego od środy w szkole jest prowadzona kontrola finansowa?
  Może coś jest na rzeczy a my tylko nie wiemy co…
  A co do nauczycieli to odchodzą bo komunikują to dzieciom w klasach…

 6. Anonim pisze:

  Nauczyciele odchodzą, ponieważ rodzice w naszej szkole sami swoim zachowaniem ich do tego zmuszają . Nie ma tu winy Pani Dyrektor .
  Kiedy już coś się pisze trzeba to zweryfikować , a nie opierać się na plotkach .

 7. kk pisze:

  Kilku osobą z grona Pani Dyrektor bardzo zależy na sianiu zamętu. Niech jedna z Pań vice dyr. zacznie się zajmować sprawami, związanymi ze szkołą a nie plotkami i kłamstwami. Nauczyciele powiedzcie prawdę kto do tej sytuacji doprowadził.

  • Pracownik pisze:

   Zgadzam się, każdy powinien zacząć zajmować się pracą a nie plotkowaniem! Pani Dyrektor Szymańska przede wszystkim! Przyklad poszedł z góry…

 8. Damian pisze:

  Słyszałem też o tym że głównie zastępca Dyrektora sieje zament … Więc już chyba wiadomo kto powinien się pożegnać z pracą w szkole …

  • Anonim pisze:

   Nowa Pani vice rzeczywiście jakaś taka dziwna…

  • NN pisze:

   Cos co dla kogoś z zewnątrz wydaje się sianiem zamętu dla kogoś od środka jest samoobroną i walką o jakość nauczania w tej szkole. A jak widać łatwo przychodzi Panu szastanie ocenami i zwalnianie ludzi na podstawie „też o tym słyszałem….”

 9. Zosia pisze:

  A ja myślę, że te oskarżenia, że winien jest ten czy tamten to są plotki, żeby odwrócić uwagę od tego co się naprawdę dzieje w szkole. Od środy trwa kontrola, od tego tygodnia wejdą dwie kolejne. Myślę że po wynikach tych kontroli będziemy mogli dopiero rzetelnie ocenić sytuację w szkole.

 10. BB pisze:

  Przykro wspominać, ale takie same działania Pani Szymańskiej były w poprzedniej szkole.

 11. Damian pisze:

  Do p.NN … Szastacie to Państwo od pewnego czasu i robicie zbędna nagonkę na p. Dyrektor i jeżeli macie odwagę to z miłą chęcią podyskutujemy na ten temat w większym gronie w realu i na pewno nie incognito więc zapraszamy wszystkich odważnych. Pozdrawiam

 12. Damian pisze:

  Logiczne jest chyba również to że kontrolę są ponieważ zostało to w taki a nie inny sposób nagłośnione więc dziwią mnie niektóre Państwa komentarze…

 13. Damian pisze:

  Jak widać na załączonym obrazku brakuje chętnych do konstruktywnego dialogu w realu więc sami Państwo oceńcie sytuację a może i propagandę która miała miejsce kilkanaście dni temu. Jestem przekonany że nikt się nie zgłosi na debatę w realu ponieważ ta nagonka jest prowadzona przez garstkę ludzi , może max 2 procent i szczerze zdziwilbym się jak by to było więcej … Jeszcze raz zapraszamy do 98 procent zadowolonych o ile w ogóle ktoś się z Państwa ujawni…

 14. Jola pisze:

  Czy mogę poprosić o wyjaśnienie, jakie są to kontrolę w tej szkole? Czy to kontrole z województwa czy jakieś gminne? Pytam jako osoba, która nie zna sprawy, nie mam dzieci w tej szkole aczkolwiek niepokoi mnie wiele spraw dziejących się w gminie Grodzisk Mazowiecki?

  • Anonim pisze:

   Kontrola ma na celu sprawdzenie gospodarki finansowej w szkole, jest ona pokłosiem skarg na Dyrektor Szkoły., przeprowadzana przez Gminę. Dodatkowo jak pisano powyżej zapowiedziane są kolejne kontrole z innych urzędów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata