18

03 2024

Siatkarska Sparta nie do zatrzymania. Wiadomo z kim zagra w play-offach

Siatkarze Sparty Grodzisk Mazowiecki wykonali sto procent planu na miniony tydzień. Najpierw bowiem zwyciężyli w Błoniu z outsiderem tabeli 3:0 w zaległym meczu. W sobotę zaś we własnej hali, również bez straty seta ograli Camper Wyszków. Tym samym podopieczni Tomasza Rosy wchodzą do play-offów jako mistrzowie grupy drugiej w drugiej lidze.

Mecz w Grodzisku, przy gorącym dopingu naszych kibiców został pewnie przez Spartiatów wygrany, choć wcale nie był to "spacerek". Pierwsza partia pewnie wygrana przez gospodarzy 25:18 zapowiadała raczej pewny triumf grodziskiej ekipy, kiedy patrzyło się na jej poczynania na booisku. Drugi set przyniósł jednak pewne zawirowania w grze faworytów, rywale z Wyszkowa wykorzystali moment i doprowadzili do emocjonującej końcówki seta rozstrzygniętego dopiero na przewagi – 26:24 – na korzyść Sparty. Ostatnia odsłona nie pozostawiła już wątpliwości, która drużyna była w tym starciu lepsza – Sparta wygrała 25:18 i cały mecz 3:0.

Tym samym na pewno wygra sezon zasadniczy w grupie drugiej o wejdzie do fazy play-off z pierwszego miejsca. Tam zaś zmierzy się z czwartym w tabeli zespołem Necko Augustów. Mimo jeszcze jednego meczu do rozegrania w sezonie zasadniczym, drużyna z Augustowa, traci cztery punkty do wyższego miejsca w klasyfikacji i już go nie zmieni. Rywalizacja Sparty z Necko toczyć się będzie do trzech wygranych, pierwsze dwa mecze w Grodzisku 6 i 7 kwietnia, tydzień później rywalizacja przeniesie się do Augustowa, a jeśli konieczny będzie mecz numer pięć, to zostanie rozegrany w Grodzisku 17 kwietnia.

W drugiej parze play-off z tej grupy zmierzą się KS Metro Family Warszawa i Enea KKS Kozienice. Zwycięzcy tych par awansują turniejów półfinałowych, gdzie zmierzą się ze zwycięskimi drużynami z pozostałych. Tam gra toczyć się będzie w systemie każdy z każdym, a najlepsi awansują do turnieju finałowego. Tam cztery najlepsze zespoły z całej Polski powalczą o awans do I ligi.