TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

31

03 2015

Ścieżki wzdłuż torów WKD i drogi 719 całkiem realne


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowa Leśna jest częścią programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), który daje szanse pozyskania dofinansowań, m.in. na rozbudowę infrastruktury drogowej ze ścieżkami rowerowymi na czele. Miasto ogród powalczy o pieniądze, dzięki którym mogłoby wspólnie z innymi samorządami wybudować ciągi pieszo-rowerowe wzdłuż linii WKD oraz trasy 719.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak poinformował nas burmistrz Artur Tusiński, Podkowa wspólnie z Warszawską Koleją Dojazdową czyni starania, aby wzdłuż linii kolejowej stworzyć ścieżkę dla cyklistów. ? Teraz będziemy w ramach szerszej współpracy z innymi samorządami starać się o pozyskanie dofinansowania na wykonanie projektu, tym bardziej, że do podjęcia ze środków norweskich są naprawdę spore pieniądze ? mówi Tusiński. ? Gdy będziemy mieli w rękach gotowy projekt, będzie można starać się o o dotację na samą budowę już z ZIT-ów ? wyjaśnia.

Kiedy zatem możliwa byłaby budowa ścieżki? ? Realny wydaje się rok 2016, przy czym wiele będzie zależeć od terminów i kryteriów konkursów dotacyjnych ? podkreśla podkowiański włodarz. ? Z punktu widzenia naszego miasta chcielibyśmy, aby w ramach projektu można było wykonać oświetlenie ścieżki na odcinku przebiegającym przez część Podkowy ? dodaje.

? Chcemy również zaprojektować i wykonać wspólnie z innymi samorządami ścieżkę rowerową wzdłuż trasy 719. Biegłaby przez Milanówek w ciągu ul. Królewskiej, przez kawałek Brwinowa do ul. Grodziskiej i później 640 metrów ścieżki wzdłuż ul. Warszawskiej w Podkowie ? mówi burmistrz Tusiński. ? Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to inwestycja jest do zrealizowania również w przyszłym roku ? dodaje.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.