reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

18

11 2023

Ścieżka pieszo-rowerowa za 3,5 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim otworzył oferty na budowę ścieżki pieszo-rowerowej w Książenicach. Chętnych nie brakowało, ale oferty są wyższe od kwoty zakładanej przez urzędników.


Powiat zamierza wybudować ciąg pieszo-rowerowy przy ul. Owocowej w Książenicach na odcinku od ul. Mazowieckiej do ul. Jabłoniowej i na ten cel zarezerwował 2,94 mln zł. Zostały już otwarte oferty na to zadanie. Spłynęło aż siedem ofert, ale niestety żadna z nich nie mieści się w zakładanym budżecie. Najniższa oferta opiewa na blisko 3,46 mln zł, a kolejne dwie najniższe na 3,68 mln zł oraz 3,86 mln zł. Pozostałe mieszczą się w przedziale między 4,3 mln zł – 5,3 mln zł. Czy powiat zdecyduje się zwiększyć budżet tego zadania o co najmniej pół miliona zł?

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W zakres zamówienia wchodzi m.in. budowa ciągu pieszo-rowerowego po wschodniej stronie drogi na odcinku od ul. Mazowieckiej do ul. Jabłoniowej o nawierzchni z betonu asfaltowego, wykonanie przepustów w koronie drogi i pod zjazdami, betonowanie płyt zbrojonych, budowa zjazdów z kostki betonowej, budowa kanału technologicznego. Jak czytamy w dokumentacji przetargowej, inwestycja będzie wymagała wycięcia 533 przydrożnych drzew. Projekt obejmuje również usunięcie kolizji z siecią elektroenergetyczną oraz siecią teletechniczną

Termin realizacji inwestycji wyznaczono na osiem miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Ścieżka pieszo-rowerowa za 3,5 mln zł? - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.