reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

18

11 2023

Ścieżka pieszo-rowerowa za 3,5 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Ścieżka pieszo-rowerowa za 3,5 mln zł? - Grodzisk News


Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim otworzył oferty na budowę ścieżki pieszo-rowerowej w Książenicach. Chętnych nie brakowało, ale oferty są wyższe od kwoty zakładanej przez urzędników.


Powiat zamierza wybudować ciąg pieszo-rowerowy przy ul. Owocowej w Książenicach na odcinku od ul. Mazowieckiej do ul. Jabłoniowej i na ten cel zarezerwował 2,94 mln zł. Zostały już otwarte oferty na to zadanie. Spłynęło aż siedem ofert, ale niestety żadna z nich nie mieści się w zakładanym budżecie. Najniższa oferta opiewa na blisko 3,46 mln zł, a kolejne dwie najniższe na 3,68 mln zł oraz 3,86 mln zł. Pozostałe mieszczą się w przedziale między 4,3 mln zł – 5,3 mln zł. Czy powiat zdecyduje się zwiększyć budżet tego zadania o co najmniej pół miliona zł?

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W zakres zamówienia wchodzi m.in. budowa ciągu pieszo-rowerowego po wschodniej stronie drogi na odcinku od ul. Mazowieckiej do ul. Jabłoniowej o nawierzchni z betonu asfaltowego, wykonanie przepustów w koronie drogi i pod zjazdami, betonowanie płyt zbrojonych, budowa zjazdów z kostki betonowej, budowa kanału technologicznego. Jak czytamy w dokumentacji przetargowej, inwestycja będzie wymagała wycięcia 533 przydrożnych drzew. Projekt obejmuje również usunięcie kolizji z siecią elektroenergetyczną oraz siecią teletechniczną

Termin realizacji inwestycji wyznaczono na osiem miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Ścieżka pieszo-rowerowa za 3,5 mln zł? - Grodzisk Newsfoto: PZD GM


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Czy są planowane nasadzenia drzew w po wycięciu ponad 500?
Piter


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.