TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

18

04 2018

Ścieżek rowerowych w Grodzisku przybywa


Grodzisk News


Ścieżek rowerowych w Grodzisku przybywa - Grodzisk News


Zgodnie z zapowiedzią sprawdzamy, co słychać w temacie budowy ścieżek rowerowych w Grodzisku. Nowe drogi dla cyklistów powstają w ramach kilkudziesięciomilionowej inwestycji podjętej w partnerstwie sześciu gmin. Dzięki temu na ukończeniu jest ścieżka wzdłuż ul. Narutowicza, budują się  m.in. trasy na Królewskiej i 3 Maja, a w planie są kolejne.


reklama Grodzisk mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Przypomnijmy, że przetarg na budowę ścieżek składał się z pięciu części. Pierwsza obejmuje budowę dwóch ścieżek wzdłuż drogi 719: od ul. Teligi do granicy z Milanówkiem oraz od Teligi do ul. Orzeszkowej. Druga część to budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulic Świeżej i Poniatowskiego wraz z przebudową kolizji z gazociągiem; oraz budowa takiej trasy wzdłuż ulicy Narutowicza od ul. Bałtyckiej do ul. Bankowej.

Trzecia część zamówienia dotyczy budowy dwóch ścieżek ? wzdłuż ulicy Traugutta od ul. Towarowej do ul. Matejki oraz w ciągu drogi nr 579 od ul. Żydowskiej do ul. Transportowej wraz z przebudową kolizji telekomunikacyjnych i zasilaniem sygnalizacji świetlnej. W części czwartej znalazły się trzy ścieżki: wzdłuż ul. 1 Maja od ul. 11 Listopada do ul. Bartniaka; wzdłuż ulicy Bartniaka od ul. 1 Maja do wjazdu do Parku Skarbków; wzdłuż ulicy 3 Maja od ul. L. Okulickiego do ul. Teligi wraz z przebudową kolizji telekomunikacyjnych. Wreszcie na część piątą stanowi budowa ścieżki w ciągu drogi 719 od skrzyżowania z ul. Chełmońskiego do ul. Garbarskiej oraz poprowadzenie trasy rowerowej wzdłuż ulicy Bałtyckiej od ul. Obrońców Getta do tunelu pod torami PKP.

Z początkiem lutego ruszyły prace przygotowawcze, a wkrótce także budowa ścieżek na Narutowicza, Poniatowskiego, Świeżej i nie tylko. ? Ostatnie prace toczą się już przy ścieżce na Narutowicza. W toku są natomiast prace budowlane na Poniatowskiego, Świeżej, 3 Maja ? mówi nam Urszula Chrzanowska, szefowa Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych grodziskiego magistratu.

Co dalej? ? Gdy wykonawcy usuną kolizje energetyczne i przeprowadzą podziemne kablowanie sieci, przystąpią do prac budowlanych na Bałtyckiej, Traugutta, Matejki oraz Żyrardowskiej ? wyjawia Chrzanowska.

fot. GrodziskNews

💬︎   dodaj komentarz

ciekawe czy słupy też zostaną przesunięte..

Piotr Dusz
18-04-2018 14:09

nie

Ernest
18-04-2018 15:47

Na Narutowicza ta ścieżka jest faktycznie tak potrzebna (ulica ślepa) , że nawet ludzie nie chodzą tam chodnikami

:ość
21-04-2018 06:59
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.