02 10 2020

Sąsiedni powiat z obostrzeniami

02.10.2020, godz.: 10:31
Sąsiedni powiat z obostrzeniami
fot. Pixabay

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nową listę 51 powiatów, które od soboty znajdą się w tzw. strefach żółtej lub czerwonej. Znalazł się na niej także sąsiadujący z naszym powiat żyrardowski.

Powiat żyrardowski zakwalifikowano do strefy żółtej. To powiaty w których wskaźnik zakażeń wynosi między 6 a 12 osób na 10 tysięcy mieszkańców. Jako nowe przypadki brane pod uwagę są zachorowania w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Na listę ostrzegawczą (niebieską) ministerstwo wpisuje miejsca, gdzie sytuacja się pogarsza, ale nie jest jeszcze na tyle źle, by wprowadzać tam restrykcje. Tym kolorem objęta została Warszawa.

Przypomnijmy w strefie czerwonej. Można organizować kongresów, targów, a rozgrywki sportowe odbywają się bez publiczności. Kina mogą zapełniać sale tylko w 25 proc., nie mogą się odbywać imprezy kulturalne. W strefie żółtej obostrzenia są nieco luźniejsze, np. na weselach może bawić się do 100 osób (w strefie czerwonej tylko 50). I tu znalazł się Żyrardów, sąsiadujący z naszym powiatem.

Jednocześnie minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w związku „eskalacją pandemii” wprowadzone zostaną nowe obostrzenia w poszczególnych strefach. W strefie zielonej będzie się mogło spotykać na przyjęciach do 100 osób, w żółtej do 75, a w czerwonej do 50. Restauracje będą działać krócej – tylko do 22.00. Ma także wrócić obowiązek zasłaniania nosa i ust na dworze.

💬︎ 6

Dodaj Komentarz

6 odpowiedzi na “Sąsiedni powiat z obostrzeniami”

 1. gosc pisze:

  Gdyby nie machloje w Grodzisku przy danych z sanepidu, juz tez bysmy tam byli. Ale i tak do tego dojdzie. Kwestia dni. Z jakiego powodu nie puszecie o ciezkiej sytuacj w szkolach podstawowych w miescie? Zakazen jest coraz wiecej, SP5 jest juz w zasadzie zamknieta (a nie w nauczaniu hybrydowym)

 2. Nieznany pisze:

  Dziwi mnie tylko jedno dlaczego nie ma podanych informacji na głównych portalach ministerstwa zdrowia i na stronie sanepidu

 3. Edek pisze:

  A wydział komunikacji starostwa na kwarantannie…o tym też nie napisaliście

 4. Mieszkanka pisze:

  W grodziskich fabrykach też są zakażeni a firmy pracują. Nic nie jest zatrzymywane

 5. Anonim pisze:

  W grodziskim liceum też korona. 7 klas na kwarantannie, nauczyciele na zwolnieniach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.