TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

08

04 2015

Saperzy z lasu wyjdą wcześniej?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Trwa oczyszczanie części Lasu Młochowskiego w Podkowie Leśnej z niewybuchów. Choć saperzy mają czas na wykonanie tego zadania do końca września to jest szansa, aby zakończyli działania wcześniej.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Już w 2012 roku Nadleśnictwo Chojnów informowało, że na terenie Lasu Młochowskiego mogą znajdować się materiały wybuchowe pochodzące z czasów zarówno pierwszej, jak i drugiej wojny światowej. Specjalna ekspertyza wykazała, że na całej powierzchni kompleksu leśnego jest duże prawdopodobieństwo występowania różnych elementów militarnych. Zdarzały się przypadki natrafiania na takie przedmioty przez cywilów spacerujących po lesie. Dlatego też podjęto decyzję, że do akcji wkroczą saperzy, aby oczyścić teren.

W ramach zadania rozpoczętego w grudniu ubiegłego roku mają ?rozbroić? łącznie 248 hektarów lasu, a powinni to zrobić najpóźniej do końca września ale? ? Saperzy powoli wychodzą z lasu, oznacza to, że teren przeznaczony do oczyszczania w większości został już oczyszczony. Przyśpieszeniu prac z pewnością sprzyja pogoda. Nie mieliśmy bowiem w tym roku surowej zimy. Są więc szanse, że saperzy zakończą prace wcześniej, może nawet przed wakacjami ? prognozuje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. ? Roboty mają jednak niemało. Proszę sobie wyobrazić, że ilość niewybuchów dotychczas znalezionych w Lesie Młochowskim idzie w tysiące. A terenu do oczyszczenia ramach trwającego zadania jeszcze trochę jest. Poza tym, w lesie będzie można się spokojnie poruszać saperzy będą musieli uprzątnąć pozostawione tam linki, taśmy znaki ostrzegawcze ? dodaje.

Prace na pozostałej części obiektu zaplanowane są na lata 2014 ? 2020 w ramach kolejnej perspektywy unijnej.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.