TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

21

01 2016

Sąd uchyla decyzję burmistrza. Podkowa szykuje się na manifestację


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Wypadki na linii: Podkowa Leśna ? narodowcy, dzieją się bardzo dynamicznie. Wczoraj informowaliśmy, iż magistrat nie wydał zgody na sobotnią manifestację narodowców, a dziś już wiemy, że sąd tę odmowną decyzję uchylił i wszystko wskazuje na to, że demonstracja się odbędzie.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Stowarzyszenie Narodowy Pruszków złożyło zawiadomienie o zamiarze zorganizowania zgromadzenia 23 stycznia w godzinach 14.40?16.30. Narodowcy mieliby zebrać się przy skrzyżowaniu ul. Bluszczowej i Jana Pawła II, a następnie przejść ul. Jana Pawła II, skręcić w ul. Akacjową i zakończyć marsz pod podkowiańskim magistratem. ONR Pruszków chce w ten sposób wyrazić sprzeciw ?wobec zgody na umieszczenie w Polsce (między innymi w Ośrodku dla Cudzoziemców w Podkowie ? Dębaku) imigrantów z narzuconej kwoty przez UE?.

Decyzję odmowną w sprawie tej inicjatywy burmistrz Artur Tusiński wydał we wtorek 19 stycznia. Narodowcy nie dali jednak za wygraną i zaskarżyli treść pisma do sądu. Ten zaś przyznał rację przedstawicielom Narodowego Pruszkowa. ? Sąd literalnie uznał, że nasza odmowa narusza wolność organizowania zgromadzeń. Nie wziął natomiast pod uwagę uwarunkowań lokalnych i naszej argumentacji, w której wskazywaliśmy, że światopoglądowo i terytorialnie Podkowa jest ogromnie daleko od postulatów ruchu narodowego głoszonych w całym kraju ? podkreśla Artur Tusiński, włodarz Podkowy Leśnej.

? Sąd uznał jednak w taki, a nie inny sposób więc przygotowujemy się na przyjęcie sobotniego zgromadzenia pod względem bezpieczeństwa. Oprócz policyjnego oddziału prewencji z Grodziska, manifestację zabezpieczać będą dwie wyspecjalizowane w tym jednostki z Warszawy. Mamy także zapewnienie policji, że w razie jakiegokolwiek złamania prawa, demonstracja zostanie zamknięta ? zaznacza Tusiński.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.