TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

01 2016

Sąd uchyla decyzję burmistrza. Podkowa szykuje się na manifestację


Grodzisk News


Sąd uchyla decyzję burmistrza. Podkowa szykuje się na manifestację - Grodzisk News


Wypadki na linii: Podkowa Leśna ? narodowcy, dzieją się bardzo dynamicznie. Wczoraj informowaliśmy, iż magistrat nie wydał zgody na sobotnią manifestację narodowców, a dziś już wiemy, że sąd tę odmowną decyzję uchylił i wszystko wskazuje na to, że demonstracja się odbędzie.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Stowarzyszenie Narodowy Pruszków złożyło zawiadomienie o zamiarze zorganizowania zgromadzenia 23 stycznia w godzinach 14.40?16.30. Narodowcy mieliby zebrać się przy skrzyżowaniu ul. Bluszczowej i Jana Pawła II, a następnie przejść ul. Jana Pawła II, skręcić w ul. Akacjową i zakończyć marsz pod podkowiańskim magistratem. ONR Pruszków chce w ten sposób wyrazić sprzeciw ?wobec zgody na umieszczenie w Polsce (między innymi w Ośrodku dla Cudzoziemców w Podkowie ? Dębaku) imigrantów z narzuconej kwoty przez UE?.

Decyzję odmowną w sprawie tej inicjatywy burmistrz Artur Tusiński wydał we wtorek 19 stycznia. Narodowcy nie dali jednak za wygraną i zaskarżyli treść pisma do sądu. Ten zaś przyznał rację przedstawicielom Narodowego Pruszkowa. ? Sąd literalnie uznał, że nasza odmowa narusza wolność organizowania zgromadzeń. Nie wziął natomiast pod uwagę uwarunkowań lokalnych i naszej argumentacji, w której wskazywaliśmy, że światopoglądowo i terytorialnie Podkowa jest ogromnie daleko od postulatów ruchu narodowego głoszonych w całym kraju ? podkreśla Artur Tusiński, włodarz Podkowy Leśnej.

? Sąd uznał jednak w taki, a nie inny sposób więc przygotowujemy się na przyjęcie sobotniego zgromadzenia pod względem bezpieczeństwa. Oprócz policyjnego oddziału prewencji z Grodziska, manifestację zabezpieczać będą dwie wyspecjalizowane w tym jednostki z Warszawy. Mamy także zapewnienie policji, że w razie jakiegokolwiek złamania prawa, demonstracja zostanie zamknięta ? zaznacza Tusiński.

💬︎   dodaj komentarz

I dobrze. Każdy powinien mieć możliwość wyrażenia swojego zdania. To jest właśnie wolność.

Marianek
21-01-2016 14:33

Mieszkańcy piszą że nie chcą manifestacji ONRu w Podkowie, osoba która na FB założyła wydarzenie jest z Płocka. Tak po za tym to szykują się dwie manifestacje, ONRu przeciw uchodźcom i mieszkańców przeciw ONRowi :)

Iza
21-01-2016 15:45

W takim razie może być ciekawie :)

John
21-01-2016 16:32

pokaż wszystkie komentarze (10)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.