14 09 2018

Są wyniki ankiety ws. basenu

14.09.2018, godz.: 13:05
Są wyniki ankiety ws. basenu
Fot. Wizualizacja

Milanowski magistrat opublikował dziś wyniki ankiety dotyczącej zagospodarowania terenu basenu miejskiego.

W dniach 27-30 sierpnia prowadzone były konsultacje społeczne w tej sprawie. Na terenie Miejskiego Podwórka przy ul. Sportowej mieszkańcom przedstawiono koncepcję (w czterech wariantach) zagospodarowania terenu kąpieliska z uwzględnieniem basenu krytego, otwartego i lodowiska. Na początku września natomiast wystartowała internetowa ankieta, która miała pozwolić władzom miasta ogrodu na poznanie zdania mieszkańców co do przyszłości terenu basenu miejskiego.

Dziś znamy już wyniki. W głosowaniu brało udział łącznie 199 osób (w tym jeden głos nieważny). 122 z nich zadeklarowało, że jest mieszkańcem Milanówka, a 72 osoby – mieszkańcami okolicznych gmin. Jeżeli chodzi o wybór wariantu (te dostępne są tutaj), to mieszkańcy nie byli jednogłośni. Najwięcej, bo 67 głosów zebrał wariant pierwszy, ale 52 osoby były za wariantem czwartym. Ponadto 33 osoby były za trzecim wariantem, a 25 osób za drugim.

Zdecydowana większość głosujących (81 proc.) uważa, że powinien to być obiekt o rozbudowanej funkcjonalności. Zdaniem mieszkańców przede wszystkim na tym terenie powinien się znaleźć basen odkryty, atrakcje wodne (zjeżdżalnie, bicze wodne itp.), przebieralnie i szafki, a także lodowisko, czy strefa gastronomii. Ponad połowa głosujących chciałaby, aby znalazł się tam także basen kryty, leżaki, czy boiska.

Pełne wyniki ankiety są dostępne tutaj.

💬︎ 2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Są wyniki ankiety ws. basenu”

  1. Piotr pisze:

    Najpierw to niech zrobią parkingi bo jak zaczną się zjeżdżać z okolic to będzie katastrofa, a już nie da rady po 22 zaparkować i ludzie na ulicy zostawiają samochody, że ledwo da się przejechać przez osiedle.

  2. Pawel pisze:

    Niech gmina robi co chce!!! Nie pierwszy raz mieszkańcy nie udźwignęli prawa do głosu. 200 oddanych głosów?? WSTYD. Logika wskazuje ze reszta jest przeciwna wiec dla świetego spokoju proponuje zrobić ten parking. Najlepiej bez linii bo wówczas tez może się okazać ze nie potrzebne…:-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.