15 09 2020

Są oferty na ul. Batorego i drogi przyległe. Taniej o 700 tys. zł?

15.09.2020, godz.: 07:04
Są oferty na ul. Batorego i drogi przyległe. Taniej o 700 tys. zł?
Fot. GrodziskNews.pl

Grodziski magistrat otworzył oferty na przebudowę ulic Batorego, Na Grobli i Pięknej. Chętnych nie brakowało, a niektóre oferty są znacznie niższe niż zakładali urzędnicy.

Zgodnie z zamówieniem ogłoszonym przez urzędników, przebudowa ul. Batorego ma polegać m.in. na ułożeniu nawierzchni bitumicznej na odcinku od torów do ul. Emilii Plater (520 metrów). Ponadto wzdłuż drogi zostanie wybudowany chodnik oraz zjazdy do posesji z kostki betonowej. Droga będzie miała również odwodnienie. Pozostały, asfaltowy fragment ul. Batorego (od torów do ul. Sienkiewicza) przejdzie remont. Jezdnie i chodniki pozostałych ulic, czyli Na Grobli oraz Pięknej, dzięki przebudowie zyskają nawierzchnię z kostki betonowej.

Na tę inwestycję urząd zarezerwował 2 mln zł. Wczoraj otwarto oferty, których było aż 13. Większość z nich mieściła się w założonym budżecie, a kilka z nich było znacznie tańszych niż zakładano. Urzędnicy mają w czym wybierać, bowiem tylko trzy propozycje opiewały na kwoty powżej wspomnianych 2 mln zł, pozostałe wahały się od blisko 1,33 mln zł do 1,95 mln zł. Jest więc szansa na sporą oszczędność.

Kiedy mieszkańcy mogą spodziewać się realizacji inwestycji? Termin zakończenia wszystkich prac wyznaczono na koniec września 2021 r.

💬︎ 5

Dodaj Komentarz

5 odpowiedzi na “Są oferty na ul. Batorego i drogi przyległe. Taniej o 700 tys. zł?”

 1. kik pisze:

  Benedykciński musi odejść

 2. logitech pisze:

  żądnych oszczędności, co to kryzys jest?
  ludzie nie mają pieniędzy, ?
  urzędnicy wydają swoje?
  żadnych oszczędności.

 3. Mieszkanka Grodziska pisze:

  A co z pozostałym odcinkiem ulicy Batorego (od ulicy Emilii Plater), ulicą Maczka, Andersa, pozostałym odcinkiem Pięknej? Dziura na dziurze i za chwilę jeździć się nie da, nie mówiąc już o chodzeniu po tych ulicach po deszczu.
  Prośba do redakcji grodzisknews.pl o zorientowanie się w temacie, bo na remont tych ulic czekamy już baaaaardzo długo. Była obietnica, że zostaną zrobione w 2019/2020 a jak na razie o remoncie ani widu ani słychu :-(

 4. Mieszkaniec z kurzu i błota pisze:

  Odpowiedz burmistrza na pismo od mieszkancow w temacie drugiej części Batorego, Gen. Maczka, Gen. Andersa i kawałka Pięknej zawierała jedynie stwierdzenie, że ulice zostaną wyremontowane jak będą na to pieniądze w budżecie. Śmieszna odpowiedź. A w na Stawach Walczewskiego planowana kolejna inwestycja za 1 milion złotych. Wkrótce nie będzie tam miejsca do spacerowania a my i nasze dzieci nadal będziemy taplac się w błocie lub oddychać kurzem. Zapraszamy przedstawiciela urzędu miasta na wizję lokalną.

 5. Mieszkaniec pisze:

  To pięknie. Zamierzają remontować będący w lepszym stanie (bo wyłożony przynajmniej betonowymi płytami) odcinek ulicy Batorego, a odcinek od Emilii Plater do Grota-Roweckiego, tonie w piachu, błocie i kurzu, pozostawią w stanie wołającym o pomstę do nieba. Mam nadzieję że to tylko niedopatrzenie i włodarze miasta zreflektują się. My, mieszkańcy dalszego odcinka ul. Batorego, chętnie przyjmiemy te betonowe płyty, które zamierzają zalać asfaltem, gdyż u nas jest stukrotnie gorzej! Przy suchej [pogodzie na ulicy unoszą się tumany kurzu, a po każdym deszczu ulica zamienia się w krainę tysiąca jezior!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.