reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

08 2022

Ruszyły prace nad studium Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GDDKiARuszyły prace nad studium Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej - Grodzisk News


Rozpoczęły się prace związane z opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz uzyskaniem decyzji środowiskowej (DŚU) dla dwóch odcinków zachodniego fragmentu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Jeden z nich ma przebiegać m.in. przez powiat grodziski.


Na obwodnicę Warszawy złożą się autostrada A50 od południa oraz droga ekspresowa S50 od północy, wschodu i zachodu. Trasa jest planowana jako połączenie komunikacyjne z planowanym lotniskiem w Baranowie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Umowy na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz uzyskaniem decyzji środowiskowej dla dwóch odcinków zachodniego fragmentu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej podpisano w lipcu. Jeden z nich (S50/A50 od DK92 do S7) przebiegać ma przez powiat grodziski.

Wykonawcą dokumentacji dla tego odcinka jest firma TRAKT, która zrealizuje zadanie za 12,5 mln zł. Wszystkie dokumenty mają być gotowe w ciągu 44 miesięcy czyli w pierwszym kwartale 2026 r. – W ramach umowy biuro projektowe przygotuje dokumentację zawierającą wariantowy przebieg odcinka Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej, zlokalizowanego pomiędzy planowanym połączeniem OAW z drogą krajową nr 92 oraz drogą ekspresową S7 na południe od Warszawy. Dodatkowo wykonawca przygotuje materiały i wniosek o wydanie DŚU. GDDKiA złoży je we właściwym organie celem przeprowadzenia postępowania administracyjnego, które zakończy się wydaniem decyzji środowiskowej – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Z kolei fragment S50 na odcinku od S10 do DK92 wykona firma Transprojekt za 8,5 mln zł. Ta dokumentacja również ma być gotowa w pierwszym kwartale 2026 r.

Szczegóły dotyczące tej inwestycji są dostępne tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Tragedia co robi z przyrodą Pis!

z lasu
27-08-2022 23:38

To wina Tuska

Zybi
28-08-2022 13:31

Jeśli dzisiaj moją działkę i dom rozjeżdżają tory wspaniałego węzła kolejowego CPK w gminie Jaktorów. To gdzie się mam do cholery przeprowadzić, aby ponownie nie być wywłaszczonym? No dowiem się za 4 lata ... Cudownie, k....a cudownie. Gratulacje!

Ciekawski profesor
29-08-2022 00:22
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.