reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

26

08 2022

Ruszyły prace nad studium Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GDDKiARuszyły prace nad studium Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej - Grodzisk News


Rozpoczęły się prace związane z opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz uzyskaniem decyzji środowiskowej (DŚU) dla dwóch odcinków zachodniego fragmentu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Jeden z nich ma przebiegać m.in. przez powiat grodziski.


Na obwodnicę Warszawy złożą się autostrada A50 od południa oraz droga ekspresowa S50 od północy, wschodu i zachodu. Trasa jest planowana jako połączenie komunikacyjne z planowanym lotniskiem w Baranowie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Umowy na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz uzyskaniem decyzji środowiskowej dla dwóch odcinków zachodniego fragmentu Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej podpisano w lipcu. Jeden z nich (S50/A50 od DK92 do S7) przebiegać ma przez powiat grodziski.

Wykonawcą dokumentacji dla tego odcinka jest firma TRAKT, która zrealizuje zadanie za 12,5 mln zł. Wszystkie dokumenty mają być gotowe w ciągu 44 miesięcy czyli w pierwszym kwartale 2026 r. – W ramach umowy biuro projektowe przygotuje dokumentację zawierającą wariantowy przebieg odcinka Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej, zlokalizowanego pomiędzy planowanym połączeniem OAW z drogą krajową nr 92 oraz drogą ekspresową S7 na południe od Warszawy. Dodatkowo wykonawca przygotuje materiały i wniosek o wydanie DŚU. GDDKiA złoży je we właściwym organie celem przeprowadzenia postępowania administracyjnego, które zakończy się wydaniem decyzji środowiskowej – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Z kolei fragment S50 na odcinku od S10 do DK92 wykona firma Transprojekt za 8,5 mln zł. Ta dokumentacja również ma być gotowa w pierwszym kwartale 2026 r.

Szczegóły dotyczące tej inwestycji są dostępne tutaj.


ZOBACZ TEŻ







Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Tragedia co robi z przyrodą Pis!
z lasu


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.




Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis







📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.