reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

03 2023

Ruszają prace na ul. Sienkiewicza


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Ruszają prace na ul. Sienkiewicza - Grodzisk News


Od poniedziałku ruszają roboty budowlane na ul. Sienkiewicza w Brwinowie. Oznacza to utrudnienia dla kierowców.


Jak poinformował Urząd Gminy Brwinów, od 13 marca droga będzie zamknięta na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Biskupickiej. W ramach zadania firma realizująca zadanie m.in. ułoży nową nawierzchnię jezdni, wybuduje cztery wyniesione skrzyżowania, a także chodniki i zjazdy do posesji.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Przebudowa ul. Sienkiewicza (oraz ul. Żwirki i Wigury na brakującym odcinku) podwyższy komfort przejazdu i znacząco wpłynie na bezpieczeństwo użytkowników ruchu. Ulice te stanowią istotny element połączeń drogowych w mieście, łączą dwie drogi powiatowe ul. Powstańców Warszawy z ul. Piłsudskiego, a także krzyżują się z drogą wojewódzką – mówią urzędnicy z brwinowskiego magistratu.

Przypomnijmy, że w ramach tego samego zadania prowadzona jest obecnie rozbudowa ul. Lilpopa na odcinku o długość 530 metrów (od ul. Wilsona do ul. Borkowej). Tam również będzie nowa nawierzchnia, wyniesione skrzyżowania i chodnik. Ponadto pojawi się ścieżka pieszo-rowerowa oraz oświetlenie uliczne. W rejonie przedszkola oraz parku Niepodległości powstaną miejsce postojowe.

Koszt przebudowy ulic Sienkiewicza, Żwirki i Wigury oraz Lilpopa to blisko 8,4 mln zł. Gmina Brwinów otrzymała na ten cel 5 mln zł dotacji z funduszu Polski Ład.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.