30 03 2020

Ruch na ulicach mniejszy, ale policja apeluje o ostrożność

30.03.2020, godz.: 15:26
Ruch na ulicach mniejszy, ale policja apeluje o ostrożność
Fot. GrodziskNews.pl

W związku z panującą sytuacją w naszym kraju, ruch na drogach znacznie osłabł, ale to nie znaczy, że nie dochodzi do wypadków. Policja apeluje o ostrożność.

Pandemia koronawirusa wręcz paraliżuje nasz nasz kraj. Rząd apeluje do Polaków o pozostawanie w domach i wychodzenie z nich tylko w ostateczności. Wiele osób obecnie pracuje więc w domu, działalność szkół i uczelni jest zawieszona, a restauracje, czy galerie handlowe działają w bardzo ograniczonym zakresie. To wszystko powoduje, że ruch na ulicach jest znacznie mniejszy niż kilka tygodni temu. Dla osób, które muszą codziennie wsiadać za kierownicę, to w tej całej bardzo trudnej sytuacji, jest jakiś mały plus.

Ale czy to oznacza, że na drogach jest bezpieczniej? – Oczywiście ruch na ulicach osłabł i mamy też znacznie mniej wypadków i innych zdarzeń drogowych. Nie znaczy to jednak, że w ogóle ich nie ma. Często wynika to również z mniejszej ostrożności kierowców ze względu właśnie na puste jezdnie – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

A warto podkreślić, że wraz z poprawą pogody, na drogach pojawia się coraz więcej motocyklistów, na których trzeba uważać, ale też i oni powinni zachowywać rozsądek. – Jak wynika z policyjnych obserwacji, wina za wypadki drogowe z udziałem motocyklistów leży po obu stronach uczestników ruchu drogowego – zarówno po stronie kierowców motocykli, jak i kierujących samochodami. Różnica jednak polega na tym, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji tych dwóch pojazdów, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjście z tego bez obrażeń. Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych – zaznacza rzecznik grodziskiej policji.

Niestety mniejszy ruch niektórych motocyklistów zachęca do mocniejszego przekręcenia manetki gazu. Widzą oni sporo miejsca, gdzie mogą się rozpędzić. – Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśl zatem o innych kierowcach. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze – apelują policjanci.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata