TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

19

11 2015

Rozbudowa dróg PTO w większym zakresie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


W środę odbyła się druga konferencja dotycząca postępów we wspólnym projekcie Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się między innymi, że prace przy projektach poszczególnych inwestycji przebiegają zgodnie z planem. Co więcej, zakres niektórych zadań zostanie rozszerzony.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Idea przedsięwzięcia, które wspólnie realizują Milanówek, Podkowa Leśna oraz Brwinów. od początku jest jasna: maksymalnie jak to tylko możliwe uspójnić obszar PTO na kilku płaszczyznach ważnych z punktu widzenia obywateli. Chodzi zatem o rozbudowę sieci komunikacyjnej, która połączy miasta-ogrody i pozwoli sprawnie i szybko się po nich przemieszczać. W tym celu powstały projekty budowy kilometrów ścieżek rowerowych, a także związane z tym plany przebudowy głównych dróg. Powstają też koncepcje m.in. rozwoju terenów zielonych obszaru PTO, uregulowania stosunków wodnych. Projekt zakłada również opracowanie planu marketingu społecznego i studium komunikacyjnego.

Praktycznie wszystkie te zadania są już w trakcie realizacji. Okazuje się, że niektóre zostaną jeszcze rozszerzone. ? Mamy pieniądze, które zaoszczędziliśmy przy okazji dotychczasowych przetargów. Dlatego teraz będzie można je przeznaczyć na poszerzenie zakresu poszczególnych szczególny. W znacznej mierze dotyczy to uwzględnienia w projektach dodatkowych dróg do przebudowy ? mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

O jakie trasy chodzi? ? Jest jeszcze za wcześnie, aby podawać konkretne nazwy są to jeszcze elementy, którzy wszyscy członkowie PTO muszą dokładnie przedyskutować ? dodaje podkowiański włodarz.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.