TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

07 2021

Rowerem przez Brwinów i nie tylko [FOTO]


Grodzisk News


foto: Urząd Gminy BrwinówRowerem przez Brwinów i nie tylko [FOTO] - Grodzisk News


Ścieżki rowerowe stanowią ważny element infrastruktury drogowej w każdej gminie. W ostatnich latach ich sieć jest sukcesywnie rozbudowywana. W Brwinowie już prawie 30 km dróg i ciągów pieszo-rowerowych służy mieszkańcom i turystom, umożliwia im bezpieczny dojazd do pracy, szkoły, lokalnych atrakcji.


reklama Grodzisk mazowiecki

Rok 2020 i 2021 to mimo trudności okres intensywnych inwestycji w rozwój sieci dróg rowerowych w gminie Brwinów. W ramach projektu „Rozwój systemu dróg rowerowych w Gminie Brwinów II”, wybudowano w tym czasie ponad 5,5 km rowerowych traktów. Biorąc pod uwagę te inwestycje oraz zrealizowane w latach poprzednich, jak i planowane do ukończenia w roku 2021 – łączna długość ścieżek rowerowych w gminie wyniesie prawie 30 km.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Malowniczo położona ścieżka rozpoczynająca się przy przebudowywanym skrzyżowaniu w Grudowie, a kończąca swój bieg nieopodal stacji PKP w Milanówku, jest ostatnio dość tłumnie odwiedzana przez rowerzystów i miłośników jazdy rolkami. Trakt biegnący w sąsiedztwie torów pośród pól i zieleni to nie tylko świetny szlak rowerowy, ale także dogodne dla mieszkańców i turystów połączenie pomiędzy Milanówkiem a Brwinowem. Zbiega się on z wybudowaną wcześniej ścieżką w Grudowie oraz w Brwinowie wzdłuż ul. Sochaczewskiej. W najbliższym czasie zostanie również oddana do użytku w tej miejscowości droga rowerowa prowadząca do granic Falęcina.

Udając się wspomnianymi wyżej ścieżkami, można dojechać do położonego w centrum Brwinowa zabytkowego parku oraz odwiedzić niezwykle klimatyczny ogród botaniczny, który bezpośrednio z nim sąsiaduje. To cenione przez mieszkańców miejsca wypoczynku, rekreacji i relaksu. Oba stanowią wyjątkową atrakcję Brwinowa. A nieopodal parku, po drugiej stronie torów przy stacji PKP swój bieg rozpoczyna kolejna dłuższa trasa rowerowa położona wzdłuż ul. Pruszkowskiej. Łączy ona Brwinów z Parzniewem.

Po północnej stronie miasta przy ul. Powstańców Warszawy została w 2021r. wybudowana ścieżka rowerowa, która prowadzi do miejscowości Moszna. To także potrzebna i wyczekiwana przez mieszkańców trasa umożliwiająca dogodny dojazd do tzw. dzielnicy przemysłowej gminy Brwinów, w której znajdują się przedsiębiorstwa produkcyjne, usługowe i centra logistyczne.

Natomiast w południowej części gminy w sołectwie Kanie planowana jest budowa drogi rowerowej przy Osiedlu Słonecznym od granicy z miejscowością Strzeniówka w gminie Nadarzyn do miejscowości Granica w gminie Michałowice. Również i to zadanie realizowane będzie w ramach dofinansowania unijnego i obejmuje także budowę przydrożnego oświetlenia, instalację wiaty i stojaków na rowery.

– Dzięki rozbudowanemu systemowi dróg rowerowych w gminie Brwinów można dziś wygodniej i bezpieczniej podróżować jednośladem do szkoły, pracy czy też odbywać przejażdżki służące zdrowiu i rekreacji. Dogodne połączenia rowerowe ułatwiają turystom i gościom z innych miejscowości zwiedzanie Brwinowa i okolicznych miejscowości. To jeden z powodów, dla których turyści zgłosili gminę Brwinów do udziału w konkursie organizowanym przez PTTK pn. „Gmina przyjazna rowerzystom”. Trzymajmy kciuki za wysokie notowania gminy Brwinów w tej rywalizacji.– przekonują brwinowscy urzędnicy.

Rowerem przez Brwinów i nie tylko [FOTO] - Grodzisk News
Rowerem przez Brwinów i nie tylko [FOTO] - Grodzisk News
Rowerem przez Brwinów i nie tylko [FOTO] - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Witam, czy dysponujecie państwo mapą tychże ścieżek?

Adam
14-07-2021 19:26
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.