25 03 2020

Rośnie liczba przypadków koronawirusa w powiecie. Nowy raport

25.03.2020, godz.: 13:49
Rośnie liczba przypadków koronawirusa w powiecie. Nowy raport
fot. GrodziskNews

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Mazowieckim. Zaktualizowała dane dotyczące koronawirusa w naszym regionie. Do ośmiu wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19.

To o trzy więcej w ciągu ostatniej doby. Ponadto dwie osoby są hospitalizowane z podejrzeniem koronawirusa. Sporo wzrosła też liczba osób objętych obowiązkową kwarantanną w porównaniu do wczorajszego sprawozdania. Było ich 188, a obecnie jest ich 306. Pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się natomiast 1065 mieszkańców powiatu.

Szybciej w ostatnim czasie rośnie też liczba zachorowań całej Polsce. Obecnie jest ich 927. Najwięcej przypadków odnotowano w województwie mazowieckim – 212; w dolnośląskim jest ich obecnie 134, a w łódzkim – 129. Do 12 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych.

Przypominamy, że jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800 190 590.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych.

2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Rośnie liczba przypadków koronawirusa w powiecie. Nowy raport”

  1. Mieczysław Karwowski pisze:

    Byłoby dobrze aby nadzór sanitarny przedstawił mapę zagrożeń z podziałem na gminy.
    W tej istniejącej sytuacji byłoby dobrze gdyby wskazano konkretne lokalizacje zagrożeń. Mieszkańcy też by podświadomie kontrolowali wykonywanie obowiązków dot. kwarantanny.

  2. ...... pisze:

    Tak, doskonale wiem gdzie i kiedy i z kim się widzialem, kto miał wirusa. Te apele są fajne, daj znać jak miałeś kontakt. A z skąd mam wiedzieć czy miałem kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata