TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

16

12 2023

Rondo w Nadarzynie już przejezdne


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Dariusz Zwoliński - Wójt Gminy Nadarzyn1 - Grodzisk News


Nieco wcześniej niż ostatnio zapowiadano zostało otwarte rondo u zbiegu ulic Błońskiej i Warszawskiej w Nadarzynie.


Pierwotnie przez rondo ruch miał zostać puszczony 8 grudnia. To się jednak nie udało, a plany pokrzyżowała pogoda. Termin ten został więc przełożony na 18 grudnia. Jednak dziś już wiadomo, że ten termin już jest nieaktualny bowiem... rondo zostało już otwarte dla ruchu. – Kilka dni później jak liczyłem, ale też dużo szybciej niż „prorokowali” wszelkiej maści malkontenci zakończyła się budowa ronda w centrum Nadarzyna u zbiegu ulicy Błońskiej i Warszawskiej. Dzisiaj wieczorem wykonawca usunął wszystkie fizyczne przeszkody uniemożliwiające ruch na rondzie. Rozpoczęta pod koniec października inwestycja jest od dzisiaj gotowa do użytkowania – napisał w mediach społecznościowych w piątek po godz. 21.00 wójt gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński. – Co prawda na wiosnę wykonawca będzie jeszcze musiał wykonać i poprawić oznakowanie poziome oraz dokończyć zagospodarowanie terenu, ale to już „kosmetyka” – dodaje.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W poniedziałek natomiast wykonawca ma przywrócić stałą organizację ruchu na Rynku w Nadarzynie. Na początku przyszłego tygodnia Urząd Gminy Nadarzyn wystąpi do pruszkowskiego starostwa o usunięcie znaków objazdu i likwidację objazdów ulicami: Wierzbową, Sosnową, Niezapominajki i Akacjową, a także do Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie o o przywrócenie w jak najkrótszym terminie „starych” tras autobusów linii 711 i 733.

Wójt Nadarzyna chwali wykonawcę za tempo realizacji zadania. – Wykonanie inwestycji 6 miesięcy przed terminem ustalonym w umowie nie jest praktyką powszechną. Brawo WY! – podkreślił włodarz.

Inwestycja jest realizowana przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, a gmina Nadarzyn przygotowała projekt. Koszt zadania to 4,3 mln zł.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.