TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

16

12 2023

Rondo w Nadarzynie już przejezdne


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Dariusz Zwoliński - Wójt Gminy Nadarzyn1 - Grodzisk News


Nieco wcześniej niż ostatnio zapowiadano zostało otwarte rondo u zbiegu ulic Błońskiej i Warszawskiej w Nadarzynie.


Pierwotnie przez rondo ruch miał zostać puszczony 8 grudnia. To się jednak nie udało, a plany pokrzyżowała pogoda. Termin ten został więc przełożony na 18 grudnia. Jednak dziś już wiadomo, że ten termin już jest nieaktualny bowiem... rondo zostało już otwarte dla ruchu. – Kilka dni później jak liczyłem, ale też dużo szybciej niż „prorokowali” wszelkiej maści malkontenci zakończyła się budowa ronda w centrum Nadarzyna u zbiegu ulicy Błońskiej i Warszawskiej. Dzisiaj wieczorem wykonawca usunął wszystkie fizyczne przeszkody uniemożliwiające ruch na rondzie. Rozpoczęta pod koniec października inwestycja jest od dzisiaj gotowa do użytkowania – napisał w mediach społecznościowych w piątek po godz. 21.00 wójt gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński. – Co prawda na wiosnę wykonawca będzie jeszcze musiał wykonać i poprawić oznakowanie poziome oraz dokończyć zagospodarowanie terenu, ale to już „kosmetyka” – dodaje.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W poniedziałek natomiast wykonawca ma przywrócić stałą organizację ruchu na Rynku w Nadarzynie. Na początku przyszłego tygodnia Urząd Gminy Nadarzyn wystąpi do pruszkowskiego starostwa o usunięcie znaków objazdu i likwidację objazdów ulicami: Wierzbową, Sosnową, Niezapominajki i Akacjową, a także do Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie o o przywrócenie w jak najkrótszym terminie „starych” tras autobusów linii 711 i 733.

Wójt Nadarzyna chwali wykonawcę za tempo realizacji zadania. – Wykonanie inwestycji 6 miesięcy przed terminem ustalonym w umowie nie jest praktyką powszechną. Brawo WY! – podkreślił włodarz.

Inwestycja jest realizowana przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, a gmina Nadarzyn przygotowała projekt. Koszt zadania to 4,3 mln zł.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.