TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

03 2015

Roboty wracają na Bukową


Grodzisk News


Roboty wracają na Bukową - Grodzisk News


Po perturbacjach drogowcy wreszcie wznowią prace przy wymianie nawierzchni na ul. Bukowej w Podkowie Leśnej. Dzięki zmianom w projekcie organizacji ruchu na drodze pojawią się dodatkowo progi zwalniające.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Remont ul. Bukowej to inwestycja bardzo wyczekiwana przez podkowian. gdyż droga leży w centrum miasta i ma duże znaczenie dla ruchu, stanowiąc alternatywę dla trasy wojewódzkiej nr 719. Wykonawca wszedł na roboty 29 października, aby wykonać nową nawierzchnię na odcinku od Topolowej do Grabowej. W realizacji inwestycji pojawiły się jednak trudności, związane z niesprzyjającą pogodą i niskim temperaturami, a także z nieodpowiednią jakością kładzionego asfaltu.

Czas, w którym sprawdzano możliwe rozwiązania tej sytuacji, podkowiański magistrat wykorzystał również na wywalczenie u starosty zatwierdzenie stałej organizacji ruchu, w ramach której na Bukowej pojawią się również spowalniacze ruchu. Zostaną wybudowane w trakcie prowadzonej inwestycji. Dodatkową zmianą w projekcie jest ograniczenie prędkości pojazdów do 30 km/h. Na Bukowej znajdą się też pasy dla rowerzystów jako alternatywa dla ścieżek rowerowych.

Mimo modyfikacji w planach inwestycyjnych, nie zmienił się przeznaczony na nią budżet. Zamknie się w nieco ponad 470 tys. zł.

💬︎   dodaj komentarz

Ciekawe czy teraz asfaltu w asfalcie będzie odpowiednio dużo. Może teraz na czymś innym przyoszczędzą. Trzeba być czujnym?

Aigel123
19-03-2015 12:43

Przecierz to juz standart ze na wiosne razem ze sniegiem topnieje tez asfalt i robia sie dziury ;)

mieszkaniec
19-03-2015 13:43
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.