TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

19

03 2015

Roboty wracają na Bukową


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Po perturbacjach drogowcy wreszcie wznowią prace przy wymianie nawierzchni na ul. Bukowej w Podkowie Leśnej. Dzięki zmianom w projekcie organizacji ruchu na drodze pojawią się dodatkowo progi zwalniające.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Remont ul. Bukowej to inwestycja bardzo wyczekiwana przez podkowian. gdyż droga leży w centrum miasta i ma duże znaczenie dla ruchu, stanowiąc alternatywę dla trasy wojewódzkiej nr 719. Wykonawca wszedł na roboty 29 października, aby wykonać nową nawierzchnię na odcinku od Topolowej do Grabowej. W realizacji inwestycji pojawiły się jednak trudności, związane z niesprzyjającą pogodą i niskim temperaturami, a także z nieodpowiednią jakością kładzionego asfaltu.

Czas, w którym sprawdzano możliwe rozwiązania tej sytuacji, podkowiański magistrat wykorzystał również na wywalczenie u starosty zatwierdzenie stałej organizacji ruchu, w ramach której na Bukowej pojawią się również spowalniacze ruchu. Zostaną wybudowane w trakcie prowadzonej inwestycji. Dodatkową zmianą w projekcie jest ograniczenie prędkości pojazdów do 30 km/h. Na Bukowej znajdą się też pasy dla rowerzystów jako alternatywa dla ścieżek rowerowych.

Mimo modyfikacji w planach inwestycyjnych, nie zmienił się przeznaczony na nią budżet. Zamknie się w nieco ponad 470 tys. zł.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.