reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

03 2023

Rewitalizacja stawu za ponad pół miliona


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiRewitalizacja stawu za ponad pół miliona - Grodzisk News


Brwinowska gmina rozstrzygnęła przetarg na drugi etap rewitalizacji stawu w Parku Miejskim. Inwestycja będzie jednak kosztowała sporo mniej niż zakładano.


Gmina zamierzała przeznaczyć na ten cel maksymalnie 700 tys. zł. Zainteresowanie inwestycją nie było jednak zbyt duże, bowiem do przetargu stanęła tylko jedna firma. Okazało się jednak, że złożona oferta jest jak najbardziej do zaakceptowania przez urzędników – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Nowapol z Cząstkowa Mazowieckiego zaoferowało niecałe 524,9 tys. zł. Oznacza to, że Brwinów zaoszczędzi na tej inwestycji 175 tys. zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Zamówienie dotyczyło drugiego etapu rewitalizacji stawu w Parku Miejskim. Obejmą one zachodnią część zbiornika gdzie zostaną przeprowadzone takie działania jak m.in. wydobycie osadu z dna zbiornika oraz deponacja osadów dennych, posadzenie roślin, wprowadzenie naturalnego preparatu do oczyszczania zbiorników na kompozytach mikrobiologicznych, montaż aeratora.

Z kolei pierwszy, zrealizowany już etap polegał na m.in. usunięciu z misy stawu wszystkich połamanych i powalonych drzew oraz gałęzi. Odmulono także dno z wykorzystaniem tzw. technologii refulacji usuwania nadmiaru mułu przy użyciu specjalnego sprzętu, a na brzegach posadzono rośliny wodolubne. Ponadto zainstalowano aerator, który ma za zadanie napowietrzać wodę.

Prace związane z drugim etapem mają zostać zrealizowane w ciągu czterech miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.