reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

09 2020

Remont drogi powiatowej sporo tańszy?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Remont drogi powiatowej sporo tańszy? - Grodzisk News


Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku otworzył oferty na na remont drogi powiatowej 1516W w Budach Zosinych i Holendrach Baranowskich. Chętnych nie brakuje, a niektóre oferty są sporo niższe niż zakładał magistrat.


Do przetargu stanęło sześć firm. Powiat grodziski na to zadanie zarezerwował 680 tys. zł i niemal wszystkie (z wyjątkiem jednej) oferty mieszczą się w tym budżecie. Mało tego, jedna z nich opiewa na 491,8 tys. zł, co oznacza, że zadanie to może być tańsze o blisko 200 tys. zł. Inna oferta jest niewiele droższa ? niecałe 514 tys. zł. Pozostałe propozycje przekraczają 600 tys. zł. Zgodnie z zamówieniem firma, która wygra przetarg będzie miała za zadanie wyremontować drogę powiatową 1516W na odcinku 1,1 km (lokalizacja inwestycji na mapce poniżej). W zakres prac wchodzi wykonanie punktowego remontu cząstkowego istniejącej nawierzchni asfaltowej, a także wykonanie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego i ułożenie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego. W ramach przetargu utwardzone zostaną również pobocza. Zakres zadania obejmuje wykonanie projektu organizacji robót na czas wykonywania prac. Powinien on przewidywać wykonanie robót asfaltowych całą szerokością jezdni. Projekt winien przewidzieć oznakowanie dzienne i nocne (w przypadku dopuszczania do ruchu w nocy). Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania objazdów/przejazdów. Droga 1516W powinna zostać wyremontowana jeszcze tej jesieni ? termin realizacji zadania wyznaczono na 20 listopada 2020 r.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.