TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

09

04 2024

Rekordowy ranking tenisisty grodziskiego klubu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe/ArchiwumRekordowy ranking tenisisty grodziskiego klubu - Grodzisk News


Tenisista CKT Grodzisk Mazowiecki Maks Kaśnikowski, który w minionym tygodniu osiągnął ćwierćfinał turnieju ATP Challenger we włoskiej Barletcie, w najnowszym notowaniu rankingu ATP zajmuje najwyższe, 253. miejsce. 20-latek jest od połowy stycznia drugim najwyżej klasyfikowanym Polakiem na światowych listach ATP.


To kolejny znaczący sukces tenisisty trenującego na co dzień w Akademii Tenisowej Tenis Kozerki. W piątkowym ćwierćfinale Kaśnikowski uległ Haroldowi Mayot 5:7 3:6 w turnieju rangi Challenger we włoskim mieście Barletta. Francuz, który jest już bardzo blisko awansu do elitarnej setki najlepszych tenisistów na świecie, był rozstawiony w turnieju z najwyższym numerem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Punkty dopisane za dwa wygrane mecze we Włoszech pozwoliły natomiast Maksowi na awans na rekordowe dla niego, 253. miejsce w rankingu ATP. Wyżej od niego jest tylko jeden Polak, Hubert Hurkacz, który po sukcesie w turnieju ATP 250 w Estoril znajduje się na ósmym miejscu. Kilka tygodni temu Portugalia była też miejscem triumfu Kaśnikowskiego.

Na początku roku tenisista wygrał challengera w Oeiras, sięgając tym samym po najcenniejsze trofeum w zawodowej karierze.
W najbliższych tygodniach Kaśnikowski zagra w turniejach ATP Challenger Tour w Splicie, Oeiras i Ostrawie. W pierwszej rundzie imprezy w Chorwacji jego rywalem będzie wyżej notowany Czech Zdenek Kolar (226 ATP).

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.