08 11 2019

Przybywa uroczystości upamiętnienia rocznicy odzyskania Niepodległości

08.11.2019, godz.: 09:48
Przybywa uroczystości upamiętnienia rocznicy odzyskania Niepodległości

Wkrótce obchodzić będziemy 101. rocznicę odzyskania Niepodległości. A kolejne gminy podają plany przebiegu tych uroczystości u siebie.

Grodzisk Mazowiecki
W Grodzisku obchody rozpoczną się o godz. 11.30 OD zbiórki pocztów sztandarowych pod pomnikiem Chełmońskiego na deptaku. Pół godziny później odbędzie się msza święta w intencji ojczyzny, poprzedzona odegraniem hymnu Po niej zaplanowano uroczystości miejskie, koncerty i grę historyczną. Poniżej program.

Milanówek
W części oficjalnej również przewidziano zbiórkę pocztów sztandarowych przed Kościołem św. Jadwigi Śląskiej, mszy świętej i złożenia kwiatów przed pomnikiem. Będzie również część kulturalna. Szczegóły na plakacie poniżej.

Podkowa Leśna
W niedzielę 10 listopada obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się w podkowiańskim Pałacyku Kasyno. – Od godz. 12.30 będziemy się uczyć tańczyć poloneza i mazura pod czujnym okiem specjalistów Moniki i Michała Haberów. Wstęp wolny – mówią organizatorzy.

W programie nauka poloneza i mazura oraz pokaz tańca w wykonaniu Moniki i Michała Haberów i taneczny korowód. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Zajęcia taneczne dla dzieci w wieku od lat 5.

Żabia Wola
11 listopada godz. 12.00 podczas w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skułach. Odbędzie się msza święta upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Dzień wcześniej o godz. 17.00 w Domu Strażaka w Bartoszówce (ul. Strażacka 9) odbędzie się wieczorek poświęcony tej wyjątkowej rocznicy. Zaprasza OSP Skuły.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata