reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

11 2023

Przetarg na remont strażnicy w Izdebnie Kościelnym znów unieważniony


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/OSP Izdebno KościelnePrzetarg na remont strażnicy w Izdebnie Kościelnym znów unieważniony - Grodzisk News


Ponowiony przetarg na remont strażnicy OSP w Izdebnie Kościelnym po raz kolejny nie przyniósł rozstrzygnięcia. Inwestycja jest jednak zapisana w projekcie przyszłorocznego budżetu, więc można się spodziewać następnej próby wyłonienia wykonawcy.


W drugim podejściu, podobnie jak poprzednio, ofertę złożyła grodziska firma Wig-Dar, która wyceniła swoje usługi na ponad 105 tysięcy złotych. Tymczasem Grodzisk przygotował na tę inwestycję niecałe 77 tysięcy. Ostatecznie gmina zdecydowała się unieważnić postępowanie. Oznacza to, że za jakiś czas przetarg zostanie prawdopodobnie ponowiony, gdyż w projekcie budżetu widnieje pół miliona na modernizacja strażnic w Książenicach i Izdebnie Kościelnym właśnie. Wygląda więc na to, że urzędnicy przygotowują większą niż dotychczas kwotę do wydania na inwestycję.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

A po zatwierdzeniu przyszłorocznego budżetu przez radę miejską, będą mogli ponowić przetarg.

Tymczasem przypomnijmy. Inwestycja. zakłada montaż zadaszenia nad drzwiami wejściowymi do budynku, skucie i odtworzenie elewacji ściany frontowej w rejonie bram segmentowych, w miejscach widocznego odspojenia mozaiki; a także poprawę izolacji przedniej ściany budynku, tak by chroniła go przed przesiąkaniem wody.

Wykonawca wyłoniony w przetargu usunie też ślady zawilgocenia po wewnętrznej stronie ścian, naprawi spękania tynków, wymieni też zabudowę konstrukcji dachu na obudowę z blachy. Remont przejdą ponadto podłogi, drzwi wewnątrz budynku zostaną wymienione, podobnie jak drzwi wejściowe do budynku.

Specyfikacja zamówienia przewiduje także wymianę źródeł światła w budynku na LED-owe i poprawę części elementów instalacji elektrycznej.

Czas realizacji wyniesie prawdopodobnie cztery miesiące od zawarcia umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.