TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

20

06 2015

Przed mandatem będzie żółta kartka


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowiańscy urzędnicy rozpoczęli wraz z policjantami akcję prewencyjną dotyczącą parkowania niezgodnego z przepisami. ? Jeśli ona nie przemówi do kierowców, mogą posypać się mandaty ? mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Niewłaściwe parkowanie to znak naszych czasów i z którym borykają się ? w mniejszym lub większym stopniu ? praktycznie wszystkie lokalne samorządy. Nie inaczej jest również w Podkowie. Liczba parkujących systematycznie rośnie, a to nastręcza trudności szczególnie dla pieszych. Żaden z podkowiańskich chodników, nie jest bowiem szerszy niż półtora metra. Auto można zaparkować w odstępie 10 metrów od przejścia dla pieszych i to tylko wówczas, gdy nie zakazuje tego inny znak. Minimum 10 m odstępu należy zachować także parkując samochód w rejonie skrzyżowania i przejazdu kolejowego. Burmistrz przyznaje, że problem dotyczy głównie centrum miasta, a w szczególności okolic szkół i kościoła.

? Wraz z podkowiańską policją rozpoczęliśmy akcję prewencyjną dotyczącą parkowania niezgodnego z przepisami. Kierowcy, którzy źle zaparkują będą znajdowali za wycieraczką żółtą kartkę (o treści jak na zdjęciu). Apeluję o niezastawianie chodników i roztropne parkowanie na ulicach, szczególnie w centrum. Akcja potrwa do końca czerwca. Po tym terminie już wszystko w rękach policji, ale mogą posypać się mandaty ? poinformował Tusiński.

? Wytworzyła się bardzo niedobra atmosfera, gdzie mieszkańcy notorycznie dzwonią na policję prosząc o interwencję w sprawie zastawionego chodnika, złoszczą się kierowcy na wlepiane mandaty, a wystarczyłoby wzajemne szanowanie się, stosowanie się do obowiązujących przepisów i czasami wyrozumiałość w sytuacjach nadzwyczajnych. Bądźmy życzliwi dla siebie, a będzie nam się łatwiej żyło w mieście, które jest w końcu naszym wspólnym miejscem na ziemi ? zaapelował włodarz. Przypomniał jednocześnie, że trwają prace nad wprowadzeniem parkingów ?Parkuj i jedź? oraz strefy płatnego parkowania.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.