TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

20

06 2015

Przed mandatem będzie żółta kartka


Grodzisk News


Przed mandatem będzie żółta kartka - Grodzisk News


Podkowiańscy urzędnicy rozpoczęli wraz z policjantami akcję prewencyjną dotyczącą parkowania niezgodnego z przepisami. ? Jeśli ona nie przemówi do kierowców, mogą posypać się mandaty ? mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Niewłaściwe parkowanie to znak naszych czasów i z którym borykają się ? w mniejszym lub większym stopniu ? praktycznie wszystkie lokalne samorządy. Nie inaczej jest również w Podkowie. Liczba parkujących systematycznie rośnie, a to nastręcza trudności szczególnie dla pieszych. Żaden z podkowiańskich chodników, nie jest bowiem szerszy niż półtora metra. Auto można zaparkować w odstępie 10 metrów od przejścia dla pieszych i to tylko wówczas, gdy nie zakazuje tego inny znak. Minimum 10 m odstępu należy zachować także parkując samochód w rejonie skrzyżowania i przejazdu kolejowego. Burmistrz przyznaje, że problem dotyczy głównie centrum miasta, a w szczególności okolic szkół i kościoła.

? Wraz z podkowiańską policją rozpoczęliśmy akcję prewencyjną dotyczącą parkowania niezgodnego z przepisami. Kierowcy, którzy źle zaparkują będą znajdowali za wycieraczką żółtą kartkę (o treści jak na zdjęciu). Apeluję o niezastawianie chodników i roztropne parkowanie na ulicach, szczególnie w centrum. Akcja potrwa do końca czerwca. Po tym terminie już wszystko w rękach policji, ale mogą posypać się mandaty ? poinformował Tusiński.

? Wytworzyła się bardzo niedobra atmosfera, gdzie mieszkańcy notorycznie dzwonią na policję prosząc o interwencję w sprawie zastawionego chodnika, złoszczą się kierowcy na wlepiane mandaty, a wystarczyłoby wzajemne szanowanie się, stosowanie się do obowiązujących przepisów i czasami wyrozumiałość w sytuacjach nadzwyczajnych. Bądźmy życzliwi dla siebie, a będzie nam się łatwiej żyło w mieście, które jest w końcu naszym wspólnym miejscem na ziemi ? zaapelował włodarz. Przypomniał jednocześnie, że trwają prace nad wprowadzeniem parkingów ?Parkuj i jedź? oraz strefy płatnego parkowania.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.