reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

18

01 2023

Przed kierowcami poważne utrudnienia w ruchu w Podkowie [MAPKA]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Artur TusińskiPrzed kierowcami poważne utrudnienia w ruchu w Podkowie [MAPKA] - Grodzisk News


Podkowa Leśna przystępuje do zapowiadanej przebudowy ulicy Gołębiej na odcinku od trasy 719 do skrzyżowania z ulicą Bażantów włącznie. To zaś oznaczać będzie duże utrudnienia w ruchu. Dla większości pojazdów droga będzie zamknięta aż do września.


Informację o przygotowaniach do startu budowy oraz diametralnych zmianach w organizacji ruchu przekazał burmistrz Podkowy Artur Tusiński. – Przewidywany termin rozpoczęcia prac i zamknięcia drogi to 25-30 stycznia. Dopuszczalny będzie tylko ruch pojazdów budowy i mieszkańców dojeżdżających do swoich posesji, a mieszkających przy remontowanym odcinku Gołębiej. Termin zakończenia przebudowy to koniec września 2023 roku – napisał włodarz na Facebooku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Jeśli wszystkie prace będą prowadzone z harmonogramem, a zima nie spłata nam figla, to w marcu rozebrana zostanie cała obecna nawierzchnia. Później nastąpi "stawianie" krawężników, budowa warstw podbudowy drogi, poziomowanie skrzynek zasuw, hydrantów, studzienek kanalizacyjnych, asfaltowanie i budowa wyniesionych skrzyżowań oraz odcinka chodnika – dodaje Tusiński.

Wykonawca wszedł na plac budowy pod koniec grudnia i zaczął przygotowywać teren do właściwych prac. Zwozi materiały budowlane, usuwa kolizje energetyczne. Tusiński zapowiedział jednak, że "Będą występowały chwilowe przerwy w dostawie internetu, a nawet mogą zdarzyć się przerwy w dostawie energii elektrycznej".

Na te utrudnienia nałożą się też zamknięcia przejazdu w Podkowie Leśnej Zachodniej w związku trwającą budową drugiego toru WKD.

Na luty włodarz zapowiada start prac przy przebudowie ulic Orlej i Sokolej.

Przed kierowcami poważne utrudnienia w ruchu w Podkowie [MAPKA] - Grodzisk Newsfoto: Facebook/Burmistrz Artur Tusiński


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Coraz więcej dróg i pędzących samochodów, coraz więcej polbruku, asfaltu, pretensjonalnych, parweniuszowskich Gargameli i wystrzyżonych trawniczków, coraz mniej przyrody i lasu. Niknie nam w oczach Podkowa Leśna, urokliwe miejsce spacerów alejkami pośród drzew. A buce się cieszą...

Melancholia
31-01-2023 12:59
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.