TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

28

06 2015

Przebudowa dróg uspójni komunikację w PTO


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Pod koniec maja Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów rozpoczęło prace projektowe dotyczące czterech ścieżek rowerowych, które poprawią układ komunikacyjny pomiędzy Milanówkiem, Brwinowem i Podkową Leśną. PTO już jednak szykuje się do ogłoszenia kolejnego przetargu ? na projekt przebudowy priorytetowych dróg. Lista jest obszerna.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zestawienie postulowanych priorytetowych dróg do przebudowy (na poniższej mapce oznaczonych liniami przerywanymi: kolorem czerwonym ? na terenie gminy Brwinów w Brwinowie i Owczarni, pomarańczowym ? w Podkowie Leśnej, zaś żółtym ? w Milanówku) zostało wypracowane w czasie kwietniowo-majowych warsztatów strategicznych i znalazło się w dokumencie przyjętym na połączonej sesji rad, która odbyła się 16 czerwca.

? Są to drogi stanowiące połączenia komunikacyjne pomiędzy naszymi miastami i ich przebudowa w przyszłości uspójni nasz układ komunikacyjny, oparty dzisiaj na drogach wojewódzkich i powiatowych. W dofinansowaniu mamy zapewnione pewne środki na projektowanie przebudów dróg. Po uzyskaniu wymaganej zgody Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju chcielibyśmy ogłosić przetarg na to zadanie ? mówi nam Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Jakie zatem drogi zostaną objęte projektem przebudowy realizowanym przez PTO? W Milanówku będą to ul. Brwinowska stanowiąca połączenie pomiędzy drogą wojewódzką nr 719 ? ul. Królewską i drogą powiatową ? ul. Kazimierzowską; dalej ul. Nadarzyńska od granicy z Owczarnią, ul. Owczarska od Brwinowskiej do granicy z Owczarnią; ul. Iwaszkiewicza od Brwinowskiej do granicy z Podkową Leśną, wreszcie projekt przebudowy obejmie ul. Turczynek od Brwinowskiej do Królewskiej.

W Podkowie PTO chce przebudować z kolei ulice Gołębią i Zachodnią (połączenie pomiędzy centrum miasta a drogą wojewódzką nr 719 oraz granicą Owczarni), ul. Kwiatową od ul. Paproci do Parkowej, a także Wrzosową, Sokolą, Sarnią i Jodłową.

Na terenie gminy Brwinów projekt przebudowy objąć ma natomiast ulice Jodłową, Leśnej Polany, Otrębuską i Fabryczną połączenie pomiędzy drogą wojewódzką nr 719 ? ul. Obwodnica i drogą powiatową ? ul. Wilsona). Będą to również ulice Przeskok i Środkowa (połączenie pomiędzy drogami powiatowymi ul. Wilsona i ul. Grodziską); ciąg ulic: Kazimierzowska, Żółwińska, Łokietka, Mieszka I, a także ul. Letniskowa w Owczarni (połączenie pomiędzy granicą Podkowy Leśnej przez Owczarnię do granicy Milanówka).

PTO_drogi_ver_2015_05_08-page-001

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.