11 05 2019

Przebudowa Cegielnianej za ponad 600 tysięcy

11.05.2019, godz.: 18:30
Przebudowa Cegielnianej za ponad 600 tysięcy
fot. Czytelnik

Grodzisk wybrał firmę, która wykona kompleksowy remont ul. Cegielnianej. Koszt? 640 tysięcy złotych.

Ul. Cegielniana sąsiaduje z Okrężną, która przeszła już kompleksową, wartą wiele milionów złotych przebudowę. Nie dziwi więc, że mieszkańcy tej pierwszej patrzyli na sprawę z pewną zazdrością i domagali się uwzględnienia również Cegielnianej w planach inwestycyjnych. Tym bardziej, iż jej stan jak najbardziej kwalifikował ulicę do remontu.

Przetarg ogłoszony w kwietniu przyciągnął aż siedem firm chętnych do przeprowadzenia inwestycji. Magistrat wybrał ofertę Zakładu Ogólnobudowlanego Marbudex Marek Kierlańczyk ze Skierniewic, kóry wycenił swoje usługi na niespełna 641 tys. zł, udzieli także 42-miesięcznej gwarancji na drogę.

Inwestycja zostanie zrealizowana na podstawie projektu przygotowanego przez brwinowską pracownię Adam Grzyb Horyzont Usługi Projektowo – Inżynierskie. W założeniu będzie to modernizacja kompleksowa. Firma wyłoniona w przetargu wykona zarówno nową nawierzchnię jezdni z kostki betonowej, jak i odwodnienie drogi oraz zjazdy do posesji. Pojawi się też nowe oświetlenie uliczne.

Dodajmy, że robotami objęty będzie odcinek od ul. Królewskiej do „ulicy osiedlowej”. Termin realizacji inwestycji wyznaczono na 15 grudnia tego roku.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata