05 01 2020

Przeboje Andrzeja Zauchy w Grodzisku. Koncert pamięci Marka Cabanowskiego

05.01.2020, godz.: 08:06
Przeboje Andrzeja Zauchy w Grodzisku. Koncert pamięci Marka Cabanowskiego
fot. Mat. organizatora

Grodzisk kontynuuje tradycję corocznych koncertów ku pamięci wielkiego miłośnika jazzu i Grodziska – Marka Cabanowskiego. 29 stycznia w Mediatece usłyszymy bardziej i mniej znane piosenki z repertuaru Andrzeja Zauchy.

Program koncertu powstał z utworów ułożonych chronologicznie, wg dat ich nagrywania. – Taki porządek utworów znakomicie naświetla drogę artystyczną Zauchy i w ciekawy sposób pokazuje kierunek rozwoju jego artystycznego języka. Usłyszycie Państwo oprócz znanych przebojów, tj. „Byłaś serca biciem” czy „Siódmy rok” wiele innych, zapomnianych utworów, które leżakowały na archiwalnych półkach ponad trzy dekady, a po latach będą przeżywały swoją kolejną premierę, ale już w jazzowej odsłonie – opisują koncert organizatorzy.

– Janusz Szrom, wspaniały wokalista i główny inicjator projektu jest także autorem opracowania nutowego wszystkich utworów wykonywanych przez Andrzeja Zauchę, które to opracowanie ukaże się wkrótce w formie książkowej. Tytuł koncertu  został zaczerpnięty od  zbioru zatytułowanego „Andrzej Zaucha Song Book”. Pozostali muzycy to czołowi przedstawiciele polskiej sceny jazzowej – dodają.

Obok Szroma (śpiew) na grodziskim koncercie wystąpią bowiem Andrzej Jagodziński (fortepian), Andrzej Łukasik (kontrabas) i Krzysztof Szmańda (perkusja). Bilety w cenie 25 zł można kupować i rezerwować w kinie centrum kultury. Koncert zaś odbędzie się w Mediatece (ul. 3 Maja 57) 29 stycznia o godz. 19.30.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.