reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

09 2023

Projekt dróg rowerowych znacznie droższy?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayProjekt dróg rowerowych znacznie droższy? - Grodzisk News


Tylko jedna oferta spłynęła do grodziskiego magistratu na przygotowanie kompleksowej dokumentacji projektowej rozbudowy dwóch dróg w Chrzanowie Dużym o ścieżki pieszo-rowerowe. Cena wydaje się jednak zaporowa.


Gmina liczyła, że realizacja tego zamówienia będzie kosztowała około 1,2 mln zł. W tym postępowaniu w tej kwocie się jednak nie uda zmieścić. Spłynęła bowiem tylko jedna oferta – stołeczny Rokom zażyczył sobie aż 2,94 mln zł, co jest kwotą ponad dwukrotnie wyższą niż zakładano. Czy urząd przystanie na tę propozycje? To raczej mało prawdopodobne.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Natomiast przypomnijmy. Pracami mają zostać objęte dwie drogi gminne: 150214W (na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 579 do obiektu mostowego na ul. Chrzanowskiej w Chrzanowie Dużym) oraz 150213W – ul. Chrzanowska (na odcinku od obiektu mostowego do istniejącego chodnika przy ulicy Ekologicznej ). Łączna długość pasa drogowego to ponad 1,5 km.

W zakres zamówienia wychodzi wykonanie co najmniej dwóch wariantów projektów koncepcyjnych, wykonanie pełnej dokumentacji projektowej, a także uzyskanie niezbędnych pozwoleń i nadzór na budowie.

Projekt powinien uwzględniać budowę ciągu pieszo – rowerowego o nawierzchni asfaltowej lub (odcinkowo) chodnika i ścieżki rowerowej na całej długości odcinka objętego zamówieniem, ułożenie nowej nawierzchni jezdni na odcinku około 880 metrów, a także wykonanie odwodnienia i pasa zieleni.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Aż się boję jak to będzie wyglądało. Jedynie na królewskiej jest w miarę sensowna ścieżka rowerowa (w stronę Milanówka bo to coś w stronę Żyrardowa to dramat).

Nie można tego normalnie zrobić? Kto za to odpowiada?

Rob
23-09-2023 13:14

I co z tego że jest jak rajstopki wolą jeździć ulicą... zainwestować w coś co będzie miało pożytek a nie marnowanie pieniędzy bo ćwierć uciśnięte łby i tak nie będą z tego korzystać

Juzio
23-09-2023 14:16
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.